تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت در کنار شرکای مهمی نظیر ایلان ماسک، برنامه ریزی برای ساخت بزرگ ترین هواپیمای دنیا را در سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز کرد.
حالا این هواپیما که Stratolaunch نام گرفته مراحل تولیدش را در پایگاه هوایی Mojave واقع در کالیفرنیا پشت سر می گذارد و انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۶ میلادی نخستین پرواز آزمایشی اش را انجام دهد.
 شرکت تحت سرپرستی آلن به نام  Stratolaunch Systems صرفا برای ثبت نام خود در کتاب رکوردهای گینس اقدام به ساخت بزرگ ترین هواپیمای دنیا نکرده و هدف اولیه اش را پرتاب هوایی راکت های حامل ماهواره به فضا عنوان کرده است.
به لطف پرتاب هوایی، راکت ها می توانند حتی در نامساعدترین شرایط آب و هوایی نیز به سمت مقصد خود حرکت کنند و علاوه بر این به خاطر عدم نیاز به پرتاب شدن از یک پایگاه ثابت زمینی در مصرف سوخت آنها نیز صرفه جویی خواهد شد.
به این ترتیب ماهواره ها به راحتی وارد مدار از قبل برنامه ریزی شده شان خواهند شد، هرچند که به خاطر محدودیت های وزنی، میزان باری که هواپیما می تواند حمل کند در سطح پایینی قرار دارد.
شرکتی به نام Scaled Composites و برت روتان موسس آن یکی دیگر از بنیانگذاران Stratolaunch System است  کهمسئولیت ساخت این پرنده غول پیکر را با استفاده از دو بوئینگ ۷۴۷ اس بر عهده گرفته.
فاصله راس بال های این هواپیما حدودا ۱۱۷ متر خواهد بود که در مقایسه با ایرباس A380 در حدود ۳۷ متر عریض تر است.
کوین میکی رئیس هیئت مدیره Scaled Composites در مصاحبه اش با KGET گفت که اگر این هواپیما را در یک زمین فوتبال قرار دهید راس بال های آن از هر دو دروازه در حدود ۴٫۵ متر به بیرون میزند.
این هواپیما به یک مسیر ۳۶۰۰ متری برای تیک آف نیاز دارد که همین امر دردسرهایی را برای پرواز آن به وجود می آورد. گفتنی است که اغلب هواپیماهای تجاری تنها به ۲۱۰۰ الی ۲۴۰۰ متر فضا برای بلند شدن از زمین نیاز دارند.
با این همه آلن و تیمش امید دارند که این هواپیما بتواند پرتاب هوایی راکت ها را به امری متداول تر از آنچه امروز هست بدل نماید و در نهایت سفرهای فضایی را مقرون به صرفه تر کند. اما برای اینکه بدانیم آیا این پیش بینی ها رنگ حقیقت به خود می گیرند یا خیر باید همچنان منتظر بمانیم.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین