تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اباما رئیس جمهور آمریکا فرمانی را صادر کرده که به موجب آن، این کشور باید تا سال ۲۰۲۵ میلادی، سریع ترین ابر رایانه دنیا را بسازد. این پروژه که طرح ملی محاسبات استراتژیک نام گرفته، با هدف ساخت ابر رایانه ای دنبال خواهد شد که ایالات متحده آمریکا را در مسابقه تسلیحات تکنولوژیکی جلوتر از سایر رقبایش قرار می دهد.

ابر رایانه Exascale قرار است که توسط کارکنان دولت فدرال آمریکا ساخته شود و سپس از آن برای تسریع پروژه های تحقیقاتی در طیف گسترده ای از موضوعات بهره گرفته شود.

برای نمونه قرار است که ناسا از این سخت افزار برای درک بهتر طراحی فضاپیماها بهره بگیرد و در مثال دیگر، از آن در پروژه های تحقیقاتی پزشکی استفاده گردد.

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر بیش از ۵۰۰ ابر رایانه را در اختیار دارد که بیشتر از هر دولت دیگری است اما حرکت اخیر آن برای ساخت سریع ترین ابرکامپیوتر دنیا بیشتر برای کنار زدن کشورهایی نظیر چین و ژاپن انجام می گیرد.

کامپیوتر Tianhe-2 متعلق به چین برای مدت دو سال و نیم است که عنوان سریع ترین ابر رایانه دنیا را در اختیار دارد و به باور صاحب نظران، در حال حاضر آمریکا پایین ترین جایگاه را از این لحاظ به خود اختصاص داده.

اما با پیش قدم شدن دولت مرکزی آمریکا، مقامات این کشور امید دارند که به موجب اجرای طرح ملی محاسبات استراتژیک، گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و در زمینه محاسبات کامپیوتری استانداردهای تازه ای را تعریف کنند.

با در نظر گرفتن چالش هایی که هم اکنون در کره زمین با آن روبرو هستیم، شنیدن این خبر که به لطف ابررایانه Exascale حجم زیادی از این مشکلات از پیش رویمان برداشته می شوند، می تواند بسیار هم خوشحال کننده باشد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین