تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

برای اولین بار، محققین موفق به تولید ربات کوچکی شده اند که می تواند با جمع کردن پاهای خود روی سطح آب به هوا بپرد، آن هم بدون اینکه موج گسترده ای در آب ایجاد کند یا آرمش آب را بر هم زند. این ربات ها می توانند به زودی تغییر بزرگی در برخی صنایع ایجاد کنند. از کشاورزی گرفته تا حتی جاسوسی و کارهای نظامی.

اگر فیلم Minority Report را دیده باشید حتما با صحنه ای که ربات های حشره مانند وارد آپارتمانی می شوند را به یاد دارید. توسعه دهندگان این ربات ها هم الهام گیرندگان خوبی بوده اند و توانسته اند با قطعاتی کوچک، قطعه ای بسازند که توانایی بالایی در پرش روی آب دارد؛ درست همانند آب پیمایان که اغلب روی آب های ساکن مانند مرداب ها مشاهده می شوند.

محققین در ژورنال خود نوشته اند: «ما مجذوب این واقعیت شدیم که حشرات چگونه روی آب به این خوبی می پرند، کاری که انسان ها یا هیچ سیستم مهندسی شده دیگری نمی توانند انجام دهند».

با مشاهده رفتار آب پیمایان و ضبط حرکات توسط دوربین های حرفه ای، محققین موفق شدند به مکانیزم حرکت پای این حشرات پی ببرند و رباتی بسازند که می تواند دقیقا مشابه همین حرکت را انجام دهید. ربات فوق می تواند ۱۴ سانتی متر بپرد، هیچ تفاوتی نمی کند که روی زمین باشد یا روی آب، در هر صورت این ربات سطح آب را نمی شکند و تنها بازوهایش را اندکی به سطح فشار می دهد.

پیش از این نیز دانشجویان و محققین تلاش کرده بودند تا رباتی با چنین مشخصاتی بسازند اما هیچ کدام تا این حد نتوانستند به عملکرد حشرات آب پیما نزدیک شوند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین