تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

وقتی مبلغی بالغ بر ۴۰۰ دلار را صرف خرید یک کلاه نمایید قطعات انتظاراتتان در مورد کیفیت و ایمنی آن در سطح بالایی قرار دارد اما زمانی که این مبلغ به ۴۰۰ هزار دلار می رسد چطور؟ آن زمان است که حتی می توانید توقع داشته باشید با آن کلاه آنسوی دیوارها را هم ببینید.

«ابر کلاهی» که از آن سخن می گوییم در اصل متشکل از یک سیستم نمایشگر است که روی نسل سوم کلاه خلبانی جنگنده F-35 سوار می شود و برای استفاده به همراه یکی از پیچیده ترین سیستم های تسلیحاتی ساخته شده تا به امروز (جنگنده F-35 Lightning II) طراحی شده است.

مدل های مختلف جنگنده های ساخته شده توسط لاکهید مارتین به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت نشستن روی ناوبرها یا حتی فرود عمودی را داشته باشند و زمانی که حرف از این جنگنده های گران قیمت و منحصربفرد در میان باشد به کلاهی پیشرفته برای خلبان آن نیاز خواهد بود و باید بگوییم که این تکنولوژی نیز ابدا قیمت پایینی نخواهد داشت. قیمت تعیین شده برای هر کدام از این کلاه ها بیش از ۴۰۰ هزار دلار اعلام گردیده.

گفتنی است که شرکتی به نام Rockwell Collins به صورت پیمانی پروژه ساخت این کلاه را در دست گرفته است. اما باز گردیم به سراغ دستگاه؛ این سیستم علاوه بر نمایش اطلاعات کلیدی از قبیل ارتفاع، سرعت حرکت، هدف و هشدارها، به خلبان امکان می دهد که آنسوی بدنه هواپیما را نیز ببیند. اما این کار چطور انجام می شود؟

در واقع این کلاه، ویدئویی را برای خلبان پخش می کند که به صورت زنده و از طریق دوربین های مختلف کار گذاشته شده در قسمت پیرامونی بدنه هواپیما دریافت می شوند و بسته به جهتی که خلبان سر خود را می چرخاند، تصاویر مرتبط با آن نیز در همان جهت به نمایش در می آیند.

حقیقت این است که کاربران این کلاه محیط پیرامونی هواپیما را به صورت آنی مشاهده می کنند تا هوشیاری و آگاهی کامل را نسبت به اطراف خود داشته باشند؛ برای نمونه، اگر خلبان به پایین نگاه کند سطح زیرین بدنه هواپیما را مشاهده خواهد کرد و در مورد جهت های دیگر نیز به همین نحو خواهد بود.

از جمله امکانات جالب در نظر گرفته شده برای این کلاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • میدان دید طبیعی با زاویه ۳۰ در ۴۰ درجه
  • نمایشگر مجازی
  • قابلیت مشاهده آنسوی بدنه هواپیما از طریق سیستم تصویری DAS (سیستم الکترونیکی- نوری گشودگی توزیع یافته دهانه لنز)
  • سیستم کاهش دهنده فعال نویز
  • حسگر دیجیتالی دید در شب
  • ضبط ویدئو
  • مشاهده پیرامونی به صورت تصویر در تصویر (سازگار با عینک و دستگاه های لیزری حفاظت کننده از چشم)

لازم به ذکر است که ارتش آمریکا از سیستمی به نام Silent Watch استفاده می کند که از فرایندی مشابه به تکنولوژی DAS برای انجام امور مختلف از جمله رهگیری در مسیرهای آبی پرتردد و پایش دزدان دریایی بهره می برد، لذا می توان امید داشت که در آینده نزدیک پای تکنولوژی مذکور به کشتی های غیر نظامی نیز باز شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین