تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

تیمی از فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی دانشگاه هیروشیما نوعی پل قابل حمل و موقت ساخته اند که مانند درب های آکاردئونی باز و بسته می شود و می توان از آن برای اتصال نواحی آسیب دیده و زمین های بدون اتصال به یکدیگر استفاده نمود.

تیم سازنده این سازه، آن را سریع ترین، بزرگ ترین، محکم ترین و سبک ترین پل جمع شونده دنیا خوانده اند.

این پل، موبایل بریج نسخه ۴٫۰ (Mobile Bridge Version 4.0) نام دارد و ارتفاعش به بیش از ۲۱ متر می رسد. موبایل بریج به اندازه کافی سبک است و می توان آن را با استفاده از یک کامیون به موقعیت مورد نظر رساند و قرارگیری اش در محل نیز به یک ساعت زمان نیاز دارد.

اما طراحی ماژولار این سازه نیز به گونه ایست که می توان ظرف تنها ۵ دقیقه آن را جمع کرد که این نیز مزیت بسیار مهمی به خصوص در شرایط نظامی و اماکن امنیتی محسوب می شود.

عملکرد قیچی شکل این سازه کاملا تعمدی است و برپایه نوعی تکنیک اورگامی طراحی شده تا خاصیت کمانش پل به حداقل میزان ممکن برسد.

جالب است بدانید که این پل برای فعالیت حتی به فوندانسون های فعلی نیازی ندارد و درنتیجه می توان آن را ایده آل ترین انتخاب برای استفاده در زمان بروز بلایای طبیعی و عملیات های نجات خواند.

تیم سازنده، این پل را در تاریخ ۲۳ ژوئن امسال در انجمن مهندسین عمران ژاپن رونمایی کردند و امید دارند که توسعه تکنولوژی مربوط به آن را باز هم ادامه دهند. گفتنی است که تا به امروز حرفی در مورد زمان استفاده از این پل و به کارگیری آن در شرایط اضطراری به میان نیامده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین