تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

جنرال الکتریک و لیگ ملی فوتبال آمریکا مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را به یک شرکت اهدا کرده اند تا تحقیقات خود برای ساخت نوعی سیستم پرتابل با قابلیت تشخیص جراحات مغزی را ادامه دهد.
لیگ ملی فوتبال آمریکا همواره به خاطر نگرش سهل انگارانه خود در رابطه با آسیب های مغزی بازیکنان مورد انتقاد گرفته و جالب است بدانید که براساس برآوردهای صورت گرفته در حدود ۲۵ درصد از بازیکنان لیگ یاد شده از این نوع آسیب ها رنج می برند.
از همین رو، شرکتی به نام BrainScope روی ساخت سیستمی به نام Ahead 200 کار می کند (نوعی دستگاه الکتروانسفالو گرافی که می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن بروز صدمه مغزی در ورزشکاران را تشخصی داده تا در اسرع وقت اقدامات درمانی لازم برای آنها در نظر گرفته شود).
این شرکت در نظر دارد از بودجه ۵۰۰ هزار دلاری اختصاص یافته برای ادامه مطالعات و تحقیقات خود در این رابطه بهره بگیرد و تکنولوژی یاد شده را در مدارس ورزشی مورد آزمایش قرار دهد تا از بابت صحت عملکرد آن اطمینان کافی را پیدا کند.
بی توجهی به جراحات و صدمات مغزی در بازیکنان مساله ایست که از مدت ها قبل، لیگ ملی فوتبال آمریکا به آن متهم گردیده و همین مساله نگرانی های بسیاری را به دنبال داشته است.
علاوه بر این مساله، جمعی از بازیکنان سابق فوتبال که در دوران حضورشان در لیگ دچار آسیب های مغزی شده و به اختلالات عصبی پایدار دچار شده اند، اقدام به مطرح کردن دعوی های حقوقی علیه این سازمان کرده اند که این مساله نیز اهمیت و ضرورت ساخت این دستگاه را بیشتر کرده است.
اما استفاده از تکنولوژی برای تشخیص و درمان این شرایط در نهایت می تواند مانع از آن شود که ورزشکاران جدید به سرنوشتی مشابه به آنچه گفته شد دچار گردند.
علاوه بر این، موارد مصرف فراوانی برای این دستگاه در ارتش وجود دارد و به همین خاطر است که وزارت دفاع آمریکا تقریبا ۳۰ میلیون دلار را به راه اندازی شرکت یاد شده اختصاص داده است.
در مورد زمان ارائه این فناوری هنوز حرفی به میان نیامده  اما سازمان غذا و داروی آمریکا پیشتر وعده داده که به زودی از این دستگاه به عنوان نوعی ابزار تشخیصی بهره گرفته خواهد شد و به همین دلیل انتظار نمی رود که تا آن موقع زمان زیادی باقی مانده باشد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین