تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

وقتی لیزر به کمک فضانوردان می آید!

تیمی متشکل از دانشمندان آلمانی در حال بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته عکسبرداری برای پی بردن به یکی از اثرات غیر معمول بر روی فضانوردانی هستند که مدتی طولانی در فضا به سر می برند، از قرار معلوم این پدیده "نازک شدن پوست" نام دارد. پروفسور Karsten Koenig از دانشگاه Saarland رهبری این تیم را بر عهده دارد. این مطالعات در حقیقت بخشی از پروژه آژانس فضایی اروپا به نام Skin B است که آثار پیر شدن پوست در فضا را بررسی و موشکافی می کند. بنا بر گزارش رویترز ، این تیم سلول های پوستی سه نفر از فضانوردان را قبل و بعد از سفرشان به فضا را با استفاده از روش Multiphoton Tomography اسکن کرده اند. شرکت پروفسور کونیگ به نام JenLab که طراحی این سیستم را عهده دار است، ادعا می کند که پالس های فمتوثانیه ای لیزر دقتی هزاران برابر دستگاه های فراصوت فراهم میکنند و همچنین با استفاده از این روش دیگر نیازی به پروسه طولانی بافت برداری از پوست نیست و نتایج اسکن به سرعت مشخص خواهند شد.
یکی از این سه فضانورد، Samantha Cristoforetti نام دارد که قبل از سفرش به ایستگاه فضایی بین المللی در نوامبر 2014 مورد آزمایش قرار گرفته بود. او در ماه ژوئن سال جاری میلادی و پس از ماموریت 199 روزه خود به زمین بازگشت و دوباره مورد آزمایش قرار گرفت. آزمایشات نشان دهنده افزایش مقدار کلاژن در لایه زیرین پوست او بود که نشان دهنده اثر ضد پیری به مقداری جزئی بود. با این حال لایه بیرونی پوست به نام Epidermal در حال کاهش یافتن و در نتیجه نازک شدن به میزان 20 درصد بود. یکی از معایب این پدیده افزایش حساسیت پوست در برابر تابش های مضر است که در این صورت میتوانند به مناطقی از پوست که سلول های بنیادی قرار دارند آسیب وارد کرده و بعضا آغاز کننده سرطان پوست باشند. هنگامی فضانوردان به زمین باز میگردند، این فرآیند بازگشتی می شود و پوست بهبود میابد اما ماموریت های طولانی مدت در فضا میتوانند آسیب بیشتری نیز وارد کنند. پروفسور کونیگ در تلاش برای مهار کردن پدیده نازک شدن پوست همچنان مطالعات خود را ادامه خواهد داد، به امید آنکه قبل از آغاز شدن ماموریت های طولانی مدت ناسا مانند سفر به مریخ که بیش از یک سال طول می کشند، راه حلی برای این موضوع پیدا کند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین