تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

در میان کمپانی هایی که دستی بر تولید چیپست های مجتمع موبایل دارند، مشخصا کوالکام از همه شناخته شده تر است اما چنین موضوعی، به معنای آن نیست که همانند چند سال پیش، این شرکت بزرگ همچنان سلطه خود را بر بازار حفظ کرده.

از یک طرف سامسونگ به سرعت در حال توسعه چیپست های خانگی خود است و سوی دیگر نیز رقبای چینی نظیر مدیاتک، با ارائه چیپست های که معمولا ارزان تر هم هستند، سعی در جلب علاقه کمپانی های سازنده تلفن همراه دارند.

کوالکام اکنون به نقطه ای رسیده است که در واقع، درآمدهایش سیری نزولی به خود گرفته اند و شایعه ای رواج پیدا کرده که در این هفته، قصد دارد تعداد زیادی از کارمندان خود را نیز اخراج کند. این خبر به احتمال زیاد در روز چهارشنبه، همزمان با ارائه آمار مالی شرکت یاد شده و در جلسه ای که از سوی مدیرانش برگزار می شود، اعلام می گردد. 

 کوالکام قصد دارد از طریق اخراج کارمندان خود، هزینه هایش را کاهش داده و سیر درآمدهای خود را نیز دوباره صعودی کند.

در این میان اگرچه هنوز دقیقا مشخص نیست که چه تعداد کارمند اخراج خواهند شد اما اینگونه به نظر می رسد که تعداد اخراجی ها، به ۴۰۰۰ نفر برسد. لازم به ذکر است هنوز یک سال نشده که این شرکت، دست به تعدیل نیرو زده و تعدادی از کارمندان خود را نیز اخراج نموده. این اتفاق در دسامبر سال ۲۰۱۴ افتاد و شرکت یاد شده ۶۰۰ کارمند خود را اخراج کرد.

در سال جاری کوالکام مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته و به دلیل تولید محصولی نارس به نام اسنپدراگون ۸۱۰، به شدت از سوی شرکای سخت افزاری و همچنین رسانه ها مورد انتقاد قرار گرفت. این انتقادات زمانی به اوج خود رسید که حتی بزرگترین مشتری شرکت مورد بحث به نام سامسونگ نیز از جدیدترین ساخته آنها استفاده نکرد.

کوالکام برند بزرگی است و مشخصا با چنین مشکلاتی، به سوی ورشکستگی پیش نخواهد رفت اما می توان گفت مانند سال های گذشته، بر بازار چیپست های موبایل سلطه نداشته و در حال از دست دادن این ویژگی است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین