تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اولین ربات زیردریایی اروپایی برای نظارت بر آلودگی‌های دریا

دریای عمیق یکی از جدیدترین مرزها برای حفاری معدن، اکتشاف نفت و دیگر فعالیت‌های صنعتی است که هم اکنون در حال ترک فلات‌های قاره‌ای به سمت مناطقی کیلومترها زیر سطح اقیانوس هستند. این مهاجرت خطرات زیادی برای محیط زیست به وجود می‌‌‌آورد که نیاز به نظارت دائمی دارد.

برای فراهم کردن این نظارت، مرکز ملی اقیانوس شناسی بریتانیا (NOC) و همکارانش در حال توسعه روبات BRIDGES Glider هستند. به عنوان اولین روبات فوق عمیق دریایی، این ربات قادربه دستیابی به 75 درصد اقیانوس‌های دنیا تا عمق 5000 مترهست.

روبات BRIDGES Glider پروژه مشترک بین 19 شریک اروپایی است که از برنامه Horizon 2020 اروپا 8 میلیون دلاربر روی آن سرمایه گذاری شده است. براساس ربات SeaExplorer پروژه ربات BRIDGES Glider در حال ساختن و آزمودن یک جفت نمونه اولیه زیردریایی آب‌های عمیق در همکاری با گستره وسیعی ازصنایع و متخصصین است. نقش noc در این بین ساخت ساختارهای مقاوم به فشار و بخش پیشرانه و هدایت برای آزمایش در دریا است. BRIDGES از طراحی ماژولاری بهره می‌‌‌برد که دماغه آن و دیگراجزاء آن متناسب با نیازهای هر ماموریت می‌‌‌تواند عوض شود. در این پروژه حسگرهای جدید، روش‌های عملیات و مدیریت داده، ارتباطات، سامانه کنترلی، به منظور ساختن زیردریایی مقرون به صرفه، محکم و با توان جابجایی و به کارگیری راحت را توسعه داده خواهد شد. به علاوه این ربات می‌تواند عملیات‌های گشت زنی را به صورت خودکارتا 3 ماه و تا عمق بالای 5000 مترانجام دهد.

آخرین آزمایش‌های ربات BRIDGE Glider در سپتامبر 2019 در سواحل جنوبی ایرلند انجام خواهد شد. این آزمایش‌ها شامل بررسی خطرات و تکنولوژی‌های قابل اتکا برای ارزیابی نقایص ربات تحت موقعیت‌های خاص خواهد بود.

به گفته دکتر ماریو بریتو سرپرست این پروژه: توسعه و مجتمع سازی حسگرهایی که بتوانند در آن عمق کار کنند چالشی جدی خواهد بود. این پروژه خاصی است که تا پیش از این انجام نشده بود و برای اولین بار این فناوری توسعه داده می‌‌‌شود. همچنین گستره حسگرهایی که این زیردریایی می‌‌‌تواند حمل کند منجر به کاربرد‌های بسیاری در تحقیقات و صنایع شود.

اولین ربات زیردریایی اروپایی برای نظارت بر آلودگی‌های دریا


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین