تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

یکی از چالش های پیش روی پزشکان در تشخیص بیماری هایی چون افسردگی، متغیری به نام بیمار است. کارشناسان و متخصصات غالبا از پرسش نامه ها و ابزارهایی برای این منظور بهره می گیرند که زوایای دیدی فاعلی نسبت به بیمار دارند و تصور نیز بر آن است که این ابزارها کارگر خواهند افتاد.

حالا پژوهشران دانشگاه نورث وسترن نوعی اپلیکیشن موبایل را ساخته اند که Purple Robot نام دارد و گفته شده که در صورت ابتلای فرد به افسردگی می تواند با دریافت اطلاعات مختلف (از قبیل موقعیت، حرکات و الگوهای استفاده از موبایل) از طریق حسگرهای کار گذاشته شده روی تلفن هوشمند وی، الگویی معین از وضعیت سلامت روحی او را بسازد.

به گفته سهراب صائب، یکی از پژوهشگران دانشکده پزشکی Feinberg دانشگاه نورث وسترن: «اصلی ترین دلیل برای توسعه این اپ آن است که به صورت عینی و منفعلانه ابتلای افراد به افسردگی تشخیص داده شود.»

Purple Robot توانست در ۸۷ درصد از ۲۸ بیمار داوطلب شرکت کننده در این پژوهش، ضریب های خطر برای افسردگی را تشخیص دهد. علاوه بر این، این اپلیکیشن موفق شد ضریب های خطر را در ۷۴ درصد از افرادی که از تلفن های هوشمند خود بیشترین استفاده را داشته اما آن را برای صحبت کردن به کار نمی بردند، شناسایی کند.

گفتنی است که این صرفا دور نخست مطالعات است و دانشکده پزشکی نورث وسترن در نظر دارد از نمونه های مورد بررسی خود برای بهبود اپلیکیشن طراحی شده استفاده نماید و با طولانی کردن مدت زمان دور بعدی مطالعاتش، تغییرات رفتاری ایجاد شده در این افراد را نیز مورد بررسی قرار دهد.

گفته می شود که ۱۷ درصد از جمعیت کره زمین در طول زندگی خود با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند و از همین رو، با بالا رفتن شمار دارندگان دستگاه های موبایل، اهمیت اپلیکیشن هایی مانند این نیز به تدریج بیشتر می شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین