تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

TSMC تولید انبوه تراشه های 16 نانومتری FinFET را آغاز کرد - حرکت بعدی، تراشه های 10 و 7 نانومتری

 TSMC در حرکتی که می تواند باعث خوشحالی طرفداران AMD و Nvidia شود، تولید انبوه چیپ های 16 نانومتری FinFET را آغاز کرد. به گفته مارک لیو، مدیر عامل TSMC، آنها تولید تراشه های 16 نانومتری را با قدرتی بیش از زمان تولید چیپ های 20 نانومتری آغاز خواهند کرد تا به این ترتیب سهم این کمپانی در بازار به طرز قابل توجهی افزایش داشته باشد. AMD و Nvidia برای تولید چیپ های خود تا حد زیادی به TSMC وابسته اند. در حال حاضر تمرکز اصلی در حوزه موبایل بر روی تراشه های 20 نانومتری و در بخش واحدهای پردازنده گرافیکی در PC ها بر تراشه های 28 نانومتری قرار دارد.
با مشخص شدن استفاده AMD از چیپ های سری FinFET حالا روشن است که این محصولات متعلق به خانواده 16 نانومتری TSMC هستند و شایعات مربوط به استفاده از سری 14 نانومتری FinFET سامسونگ اشتباه بوده اند. همچنین با شروع تولید انبوه تراشه های TSMC، به نظر می رسد AMD و Nvidia نیز پردازنده های گرافیکی جدیدی را در سه ماهه های دوم و سوم سال 2016 در صف تولید داشته باشند که در آنها مصرف انرژی کاهش داده شده و عملکرد کلی دستگاه بهبود یافته است. نکته دیگر اینکه TSMC اعلام کرده است فرایند تولید پردازنده های 10 نانومتری که به موفقیت سری 16nm بستگی دارند نیز در سال آینده میلادی آغاز خواهد شد. با این کار فرکانس مورد استفاده به میزان 15 درصد بهبود یافته و مصرف انرژی 35 درصد کاهش پیدا کرده است. به علاوه تولید سری 7 نانومتری نیز برای اوایل سال 2018 برنامه ریزی شده است که البته به نظر می رسد زمان بندی فشرده ای برای TSMC باشد. با حضور مجدد TSMC آینده پردازنده های گرافیکی روشن تر از گذشته به نظر می رسد. البته با در نظر گرفتن استانداردهای مختلف موجود در بخش نیمه رساناها نمی توان تراشه های 14 و 10 نانومتری اینتل و همچنین 14 نانومتری سامسونگ را با محصولات TSMC مقایسه کرد. بنابراین هرچند به نظر می رسد TSMC سریعتر از اینتل تولید تراشه های 10 نانومتری را آغاز خواهد کرد، اما این به معنی شکست اینتل نیست و رقابت را باید در جای دیگری جست و جو کرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین