تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

«در حال ورود به عصری هستیم که کاربران تلفن های هوشمند، بیش از هر مورد دیگری به امنیت خود اهمیت می دهند.»

این جمله را SYL Chao، مدیر عامل «صنایع رباتیک تورینگ» در حال معرفی موبایلی به نام Turing Phone به زبان می آورد؛ یک تلفن هوشمند اندرویدی بسیار خاص که در واقع می خواهد امنیت و مقاومت بالایی را در کنار حس زیبایی شناختی، برای کاربر به ارمغان بیاورد.

موبایل مورد بحث، به هیچ عنوان با تلفن های هوشمند عادی قابل مقایسه نیست؛ نه جک هدفونی وجود دارد و نه اتصال microUSB. برای شارژ کردن آن البته پورتی خاص در نظر گرفته شده که صرفا شباهت بسیار زیادی به اتصال MagSafe از اپل دارد.

Chao، مدیر عامل شرکت یاد شده اما معتقد است که می تواند شما را به چنین موبایلی علاقه مند نماید.

اول از همه باید به ظاهر توجه داشت، جایی که بدنه Turing Phone از فلز مایع ساخته شده؛ عنصری که گفته می شود از تیتانیوم و یا استیل، مقاومت بیشتری داشته و به سختی می توان بدنه ی چنین موبایلی را نیز با دست خالی خم کرد.

Chao باور دارد که حتی ظاهر این موبایل هم به شکل ویژه ای، خاص است چرا که استفاده از فلز مایع، حالتی آینه مانند به آن داده. وی در این خصوص می گوید: «همواره یک متریال به بازار می آید که راه را برای نسل آینده موبایل ها باز می کند.»

جدا از ظواهر امر، در حال نزدیک شدن به دوره ای برای تلفن های هوشمند هستیم که هر کمپانی در واقع امنیت، رمزگذاری و حفاظت از داده های کاربرانش را خود بر عهده خواهد گرفت و این مهم را نیز به اولویت اول خود بدل خواهد ساخت.

در دروه ی فعلی و حتی پس از افشاگری های اسنودن، باز هم به نظر می رسد کاربران بسیاری به امنیت خود اهمیت چندانی نمی دهند. در میان کلیدهای عمومی و کلید های خصوصی (جهت رمزنگاری داده ها)، تورینگ فون از یک کلید رمزنگاری مصنوعی بهره می گیرد.

به این معنا که به جای تصدیق رمزنگاری توسط شرکای شخص ثالث، کمپانی Turing Robotics در واقع خود با کاربرانش به شکل سر به سر ارتباط برقرار خواهد کرد. نکته بسیار جالب اینکه الگوی تصدیق غیر متمرکز حتی به شکل آفلاین نیز در دسترس است چرا که همه موارد به واسطه رمزگذاری کلید خصوصی (private key) در خود موبایل شکل می گیرند.

Chao اذعان دارد: «استفاده از چنین الگویی، به شکل کامل نحوه کاربری از یک موبایل هوشمند را تغییر می دهد.»

چنین الگویی در واقع برای منابع خارجی، ورود و نفوذ به این سیستم امنیتی و داده های اپلیکیشن های تورینگ را بسیار مشکل خواهد کرد؛ هر چند که Chao باور دارد هیچ سیستم امنیتی در جهان غیر قابل نفوذ نیست: «اگر آنها بیایند و ۱۰.۰۰۰ نفر متخصص را برای شکستن مرزهای امنیتی سیستم ما به کار گیرند، مشخصا پیروز خواهند شد.»

 

تورینگ فون از اندروید ۵.۱ بهره می گیرد و سازنده ی این موبایل به شکل کامل اجازه دسترسی کاربر به گوگل پلی و اپلیکیشن هایش را نیز می دهد. این در حالی است که شرکت مورد بحث پوسته و رابط کاربری اختصاصی خود را که هنوز از شمایل جالبی برخوردار نیست را نیز بر روی اندروید ۵.۱ قرار داده و اذعان دارد که این رابط کاربری در آینده و زمانی که محصول نهایی گردد، بهبود های بسیاری پیدا خواهد کرد. با این حال مشتریان، احتمالا خواهند خواست تا لانچر مورد علاقه شان را بر اندروید ۵.۱ موجود در تورینگ فون نصب کنند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین