تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

قساوت برخی قاچاقچیان در حدی است که انسان های زنده را در لابلای قسمت های نامناسب کامیون ها، قطارها و یا درون کانتینتر های آهنی مخفی کرده و این افراد را با شرایط نامطلوبی بطور غیر قانونی از مرز کشورها عبور می دهند. دشواری مقابله با این موضوع نیز در اینجاست که تشخیص حضور افراد در پشت دیواره ها و اجسام قطور فلزی بسیار مشکل است، خصوصا اگر شخص تحرک نداشته باشد.
Franklin Felber از موسسه مشاوره علمی Starmark اما اعلام کرده پس از امتحان گزینه های موجود در بازار برای رفع این مشکل و عدم رسیدن به نتیجه مناسب، خود دست بکار شده و حسگری آکوستیک توسعه داده که از حساسیت لازم جهت تشخیص حضور یک فرد از پشت دیواره های فلزی برخوردار است.
این قطعه ده هزار دلاری از یک ترانسفورماتور آکوستیک متصل به صفحه فلزی تشکیل شده است. داخل این ترانسفورماتور نیز یک قطعه متحرک وجود دارد که بطور مدام ضرباتی را به صفحه فلزی وارد می کند.

طرز کار ابزار نیز به این شکل است که صفحه فلزی دستگاه را به دیواره کانتینتر متصل می کنند و ضربات وارده به این صفحه فلزی، فرکانس هایی را تولید می کند که قابلیت عبور از دیواره کانتینر را دارد. این فرکانس ها پس از برخورد به دیواره های دیگر بازگشته و مجددا توسط حسگر آکوستیک دستگاه دریافت می شوند تا وجود اجسامی با کوچکترین حرکت در پشت دیواره توسط دستگاه تشخیص داده شود. این حرکات می تواند حتی به اندازه تحرک قفسه سینه یک فرد در هنگام تنفس ظریف و ناچیز باشد.
تنها نکته منفی دستگاه اما سرعت عملکرد آن است، که با توجه به قابلیت بررسی هر کانتینر در نیم دقیقه، بررسی کامل محموله یک کشتی یا هواپیمای باربری به زمان زیادی احتیاج خواهد داشت، ضمن اینکه برای کارکرد صحیح لازم است صفحه فلزی دستگاه به طرز مناسبی به دیواره کانتینر متصل شود و هیچ المانی از جمله ناپایداری آب و هوا، سر راه سیگنال های ارسالی توسط آن اختلال ایجاد نکند.
این نقاط ضعف نشان می دهد هنوز نمی توان دستگاه فوق را به عنوان یک راه حل قطعی و سریع برای رفع همیشگی مشکل قاچاق انسان در نظر گرفت، اما می توان امیدوار بود مثل هر تکنولوژی جدید دیگری، این ابزار نیز به مرور زمان بهبود یافته و در نهایت به میزان بلوغ لازم جهت استفاده عمومی برسد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین