تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ناوری پرینت سه بعدی مزایای بیشماری دارد و موارد مصرف آن بی پایانند. تاکنون صنایع مختلفی چون پزشکی، خودروسازی و ساختمان سازی از این تکنولوژی بهره گرفته اند و روز به روز نیز شاهد ورود بیشتر آن به حوزه های دیگر هستیم.
حال خبر رسیده که کمیته ملی نوآوری امارات متحده عربی روی متدی کار می کند که به موجب آن یک دفتر به صورت کامل از طریق این فناوری در دبی احداث خواهد شد.
این کمیته طی همکاری اش با شرکت هایی چون WinSun Global و بسیاری دیگر در نظر دارد که از یک پرینتر سه بعدی به ارتفاع ۶ متر برای عملیاتی کردن این پروژه بهره بگیرد تا تمامی بخش های مورد نیاز خود را در محل احداث دفتر تولید کند و دیگر نیازی نباشد که آنها را در جای دیگری ساخته و به کارگاه ساختمانی بیاورد.
گفتنی است شرکت WinSun Global پیشتر یک ساختمان شش طبقه را با استفاده از این تکنولوژی احداث کرده بود و همچنین خانه ای را هم در چین بنا کرده. ممکن است اینطور تصور کنید که بنا ابعاد و اندازه کوچکی دارد در حالی که طبق اعلام این کمیته، مساحت آن بالغ بر ۱۸۵ متر مربع خواهد بود.
بنابر اعلام سایت ۳DPrint.com در این پروژه از نوعی بتون تقویت شده خاص (SRC)، پلاستیک تقویت شده با فیبر (FRP) و همچنین گچ تقویت شده با فیبر (GRG) بهره گرفته می شود.  جالب است بدانید حتی مبلمانی هم که قرار است در این دفتر قرار داده شود با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته می شود و دیوارهای داخلی و خارجی نیز همینطور هستند.
گفته می شود که ساختمان سازی با استفاده از این روش ظرف تنها چند هفته انجام می شود و در نهایت می تواند تا ۵۰ الی ۸۰ درصد هزینه لازم برای استخدام نیروی کار انسانی را کم کند و از طرفی ضایعات و نخاله های ساختمانی نیز تا ۳۰ الی ۶۰ درصد تقلیل می یابند.
البته کمیته مجری این پروژه از عبارت «دفتر» برای توصیف کاربری این ساختمان استفاده کرده اما احتمال می رود که از آن برای طیف گسترده ای از فعالیت ها از جمله برگزاری نمایشگاه به عنوان بخشی از بنای موزه آینده بهره گرفته شود که براساس برنامه ریزی ها تا سال ۲۰۱۷ میلادی در این شهر گشایش می یابد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین