تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

برخی از پژوهشگران ربات هایی با بدنه نرم می سازند و بعضی دیگر در زمینه تولید انواع کوچک و ظریف آنها تخصص دارند اما بازوچه رباتیک طراحی شده توسط تیمی از مهندسان دانشگاه ایالتی Iowa هم نرم است و هم ابعاد کوچکی دارد.
Jaeyoun (Jay) Kim استاد مهندسی برق و کامپیوتر این دانشگاه که در پروژه مذکور مشارکت داشته است اظهار داشت هدفش از انجام این پروژه آن بوده که «رباتی با مقیاس میکروسکوپی و البته ساختاری نرم بسازد و کار تازه ای را در این حوزه  انجام دهد.»
از همین رو، کیم و تیم همراهش تصمیم گرفتند که با استفاده از موادی از جنس سیلیکون با نام PDMS لوله ای به طول ۸ میلیمتر و عرض کمتر از یک صدم اینچ بسازند.
مهندسان مشارکت کننده در این طرح تصدیق کردند که طراحی یک بازوچه رباتیک نرم که بتواند با ظرافت هر چه تمام تر اشیاء کوچک و شکننده را جابجا کند کاری بسیار دشوار برای آنها بوده است.
آنها علاوه بر اینکه باید چالش تهیه این تیوب های باریک را پشت سر می گذاشتند مجبور بودند که برای ایجاد انعطاف پذیری بیشتری، اصلاحات و تغییرات دیگری را نیز در آنها ایجاد می کردند.
پژوهشگران دانشگاه Iowa جزئیات مربوط به این فرایند را نشریه Scientific Reports یا گزارشات علمی منتشر کردند. براساس گفته کیم، این بازوچه های میکرو رباتیک می توانند مصارف متعددی در حوزه پزشکی داشته باشند چراکه برای برداشتن یک شی، فشاری به آن وارد نمی کنند و در یک کلام «نرم، ایمن و بسیار کوچک» هستند و به آرامی و با ظرافت تمام به دور شی ای می پیچند که قصد برداشتنش را دارند.
این ربات ها به خاطر عملکرد خاص شان، در جریان اعمال پزشکی و جراحی هیچگونه آسیبی به بافت های نرم، عصب ها یا حتی رگ های خونی وارد نمی کنند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین