تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

یکی از بزرگترین حوادث جاده‌ای به کامیون‌ها باز می‌گردد که به دلیل سرعت کم آن‌ها رانندگان پشت سر مجبور می‌شوند تا از کامیون سبقت بگیرند و چون به دلیل بزرگ بودن چنین وسایل نقلیه‌ای دید کافی نسبت به جلو وجود ندارد، باعث تصادف‌های شدید می‌شود. در این تئوری شاید وجود یک دید کامل به جلو بتواند خطرات این موضوع را به اندازه بسیار زیادی کاهش دهد. سال 2009 بود که یک کمپانی روسی اقدام به قرار دادن یک دوربین در بخش جلویی کامیون‌ها کرد و آن را از طریق سیم به بخش پشتی و نمایشگر موجود در پشت کامیون متصل کرد. این اقدام باعث می‌شد که راننده پشتی دید کاملی نسبت به بخش جلویی کامیون داشته باشد.

حال سامسونگ نیز با الهام گیری از این ایده دست به ساخت چنین محصولی زده است که فعلا در مرحله آزمایشی و پروتوتایپ قرار دارد. در این نمونه اولیه نیز سامسونگ یک دوربین را در بخش جلویی کامیون قرار می‌دهد و به صورت بی‌سیم آن‌ها را به چهار نمایشگر موجود در بخش پشتی کامیون متصل می‌کند.

سامسونگ مدعی شده که در تلاش است تا یک تصویب قانونی از این قابلیت ایجاد کند تا تمام کامیون‌های موجود به این ویژگی مجهز شوند و ایمنی جاده‌ها افزایش یابد. البته باید به موضوع قیمت نیز توجه ویژه‌ای داشت زیرا به دلیل بهای بالای این تجهیزات، چنین قابلیتی نمی‌تواند در سطح وسیع مورد استفاده و نصب قرار بگیرد. دوربینی که در بخش جلویی کامیون     نصب می‌شود به اندازه کافی ارزان قیمت است اما چهار نمایشگری که در بخش پشتی کامیون استفاده می‌شوند قیمت بالایی دارند و اجبار به چنین کاری هزینه بسیار زیادی را برای شرکت‌های حمل و نقل تحمیل خواهد کرد و در واقع این میزان سرمایه گذاری نیز هیچ سودی برای آن‌ها در بر نخواهد داشت.

البته یک راه حل دیگر نیز برای ایجاد ایمنی در خصوص جاده‌ها طرحی است که سال آینده در آمریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این طرح خودرو‌ها به سنسور‌هایی مجهز می‌شوند که سایر ماشین‌های اطراف را نمایش می‌دهند. در ادامه می‌توانید ویدیوی سامسونگ در خصوص کامیون‌هایش را مشاهده کنید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین