تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

برای کسانی که از عارضه های بعد از سکته مغزی (همانند فلج موضعی)، بیماری هایی همچون ALS و یا تحلیل قوای عضلانی رنج می برند، انجام برخی از امور روزمره ی ساده مانند برداشتن یک لیوان از روی میز و یا گرفتن دستگیره ی در و چرخاندن آن بدل به امری بسیار دشوار و چالش بر انگیز می شود.

اکنون و در همین راستا دستکشی طراحی گشته که می تواند در مواقع ضروری به کمک افراد پیش تر اشاره شده آمده و به آنها در هدایت دستان شان و البته نگهداری اجسام مختلف یاری رساند.

دستکش مذکور توسط یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد و به منظور افزایش توان باقی مانده جسمانی و حرکتی دست های افراد بیمار توسعه یافته.

عملکرد آن نیز بدین صورت است که در بخش قرار گرفته بر روی مچ یک مخزن آب تعبیه شده، هر وقت که فرد بخواهد اشیا را در دست گرفته و جابه جا نماید آب درون این مخزن به کیسه های تعبیه گشته در انگشتان دستکش پمپ می شود.

بدین ترتیب فشار بر روی انگشتان بیشتر شده و امکان برداشتن اجسام و جا به جا کردنشان در یک جهت معین ممکن می گردد. در حال حاضر این تنها قابلیت دستکش مذکور به حساب می آید هرچند که با همین یک قابلیت نیز انجام بسیاری از اعمال روزانه ی محال برای افراد فاقد توان جسمانی کافی امکان پذیر می شود.

Conor Walsh، پروفسور شاغل در دانشگاه هاروارد می گوید مکانیسم به کار رفته در دستاورد آنها بسیار ساده بوده و تنها مقدار فشار دست افراد را افزایش داده و امکان انجام یک جابه جایی اولیه را فراهم می آورد. وی باور دارد که محدودیت ها هنوز هم زیاد هستند و جای توسعه ی بیشتری باقی مانده است.

تیم ابداع کننده ی تکنولوژی فوق الذکر معتقدند می توانند ظرف سه سال محصول را نهایی سازی کرده و آماده استفاده توسط عموم نمایند. ضمن اینکه گمان می رود تا آن زمان افراد بیمار قادر باشند با استفاده از این راهکار اجسامی تا وزن ۳.۶ کیلوگرم را جابه جا نمایند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین