تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

شبکه ارتباطی ۴G LTE-A روز به روز محبوبیت بیشتری در بازار کشورهای توسعه یافته پیدا می کند، با این همه، هنوز هم نتوانسته در سطح جهانی به یک استاندارد تبدیل شود و بسیاری از کشورهای دنیا از آن محرومند. در این حین اما، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) در تلاش است تا مشخصات نسل بعدی شبکه های ارتباطات موبایلی را تعریف کند.در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید
در روزهای ۲۰ الی ۲۸ خردادماه، اعضای این اتحادیه بر سر مشخصاتی که قرار است برای استاندارد شبکه ۵G تعیین گردد با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت حداکثر سرعت این شبکه را برابر با ۲۰ گیگابیت بر ثانیه تعریف کردند که در واقع ۲۰ برابر شبکه های ۴G LTE (با بیشینه سرعت انتقال داده یک گیگابیت بر ثانیه) است.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اعداد و ارقام یاد شده صرفا حداکثر سرعت های نظری هستند و نخستین شبکه های ۵G سرعتی به مراتب پایین تر از این میزان خواهند داشت.
در حال حاضر، LTE Cat 9 سریع ترین استاندارد LTE است که حداکثر سرعتی برابر با ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه دارد که این رقم نیز کمتر از رقم یک گیگابیت بر ثانیه شبکه های ۴G است؛ به بیان دیگر، علیرغم آنکه انتظار می رود با معرفی استاندارد جدید سرعت انتقال داده به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند، این بدان معنا نخواهد بود که استفاده کنندگان از شبکه ۵G می توانند فیلم های اچ دی را ظرف تنها یک ثانیه (یعنی با سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه) دانلود نمایند.
شبکه های ۵G همچنین با در نظر داشتن دستگاه های اینترنت اشیاء ساخته می شوند و آنطور که اتحادیه بین المللی مخابرات اعلام کرده، این شبکه ها قادر خواهند بود که به بیش از یک میلیون دستگاه متصل به دنیای اینترنت اشیاء در فضایی به شعاع یک کیلومتر مربع و با متوسط سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه سرویس دهی کنند.
نام رسمی انتخاب شده از سوی اعضای این اتحادیه برای شبکه مذکور IMT-2020 است که باید در اکتبر سال جاری میلادی به رای گذاشته شود. محض اطلاع تان باید بگوییم که نام رسمی شبکه های ۴G و ۳G نیز به ترتیب IMT-Advanced و IMT-2000 است.
اتحادیه بین المللی مخابرات پیش بینی کرده که نخستین شبکه تجاری ۵G از سال ۲۰۲۰ فعال گردد هرچند که یک نمونه کاری از آن هم اکنون در دست اجراست و انتظار می رود که برای بازی های المپیک سال ۲۰۱۸ میلادی که قرار است در پیونگ یانگ برگزار گردد، آماده شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین