تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ایرباس به موجب توافق تازه اش با شرکت ماهواره ای OneWeb متعهد شده است که کار طراحی و ساخت ۹۰۰ ماهواره برای این شرکت را بر عهده بگیرد؛ ماهواره هایی که قرار است دسترسی میلیاردها نفر از مردم جهان را به اینترنت فراهم کنند.
بخشی از بودجه مورد نیاز برای این پروژه دو میلیارد دلاری از طریق Virgin Group متعلق به ریچارد برنسون و کوالکام تامین می شود که در زمینه تولید چیپ فعالیت می کند. براساس این طرح، ۷۰۰ عدد از ماهواره های یاد شده تا سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا پرتاب می شوند و ۲۰۰ عدد باقیمانده هم به عنوان پشتیبانی در زمین نگهداری می شوند.
تعدادی از این ماهواره ها توسط شرکت ویرجین گالاکتیک پرتاب خواهند شد که در حال حاضر روی توسعه پرتابگر مقرون به صرفه و کم هزینه اش کار می کند.
گفتنی است که برنسون در ماه ژانویه خبر سرمایه گذاری اش در پروژه متعلق به شرکت OneWeb را فاش ساخته بود اما میزان این سرمایه گذاری هیچگاه مشخص نشد.
ماموریت OneWeb این است که بزرگ ترین مجموعه ماهواره های دنیا را ایجاد کرده و از این طریق دسترسی ساکنان نواحی دور افتاده دنیا را به اینترنت پر سرعت فراهم نماید.
این پروژه هم اکنون رقبایی چون ایلان ماسک دارد که او نیز تلاش دارد از طریق ماهواره دسترسی به اینترنت را برای مردم دنیا فراهم نماید. پروژه ماسک در برگیرند شبکه ای مشتمل بر ۴۰۰۰ ماهواره کم هزینه است که از طریق راکت فالکون ۹ در مدار زمین قرار خواهند گرفت.
گوگل هم یکی دیگر از شرکت هایی است که با دو پروژه در حال اجرا (پروژه لون و Solara 50) چشم به فضا دوخته. پروژه Loon با هدف ایجاد دسترسی مناطق مختلف جهان به اینترنت از طریق بالون هایی اجرا می شود که در ارتفاعات بالا حرکت می کنند و Solara 50 نیز نوعی پهپاد است که انرژی خود را از طریق خورشید تامین می کند.
اما فیسبوک هم از این رقابت عقب نمانده و هم اکنون روی پروژه ای به نام internet.org کار می کند که قرار است با ساختن پهپاد، ماهواره و لیزر دسترسی دور افتاده ترین نواحی دنیا به اینترنت را فراهم کند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین