تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

آیا تا کنون با خود فکر کرده‌اید که چه نوع سیستم‌هایی می‌توانند سیستم‌های گرمایشی موجود در مدارس را کنترل کنند؟ شاید با خود بگویید ابر رایانه‌ها یا رایانه‌های قوی و تکنولوژی‌های سطح بالا از پس از کار بر خواهند آمد. برای مدارس برخی از مناطق شاید این‌گونه باشد، اما به‌نظر می‌رسد در Grand Rapids حدود ۱۹ مدرسه دولتی توسط کامپیوتری کنترل می‌شوند که در سال ۱۹۸۰ ساخته شده!

بله، شما درست خواندید و با وجود اینکه هم اکنون در سال ۲۰۱۵ میلادی زندگی می‌کنیم اما سیستم‌های گرمایشی این مدارس توسط کامپیوتری که ساخت شرکت Commodore Amiga computer بوده و تاریخ ساختش به سال ۱۹۸۰ میلادی می‌رسد، کنترل می‌شوند! جالب‌تر اینجاست که به‌نظر می‌رسد، کد نوشته شده برای سیستم کنترل گرمای مدرسه توسط یک دانش آموز دبیرستانی ایجاد گشته و در همان سال (۱۹۸۰) در سیستم یاد شده نصب شده است.

خوشبختانه آن دانش آموز هنوز در قید حیات است و بنابراین در صورتی که مشکلی برای سیستم پیش بیاید، قادر به رفعش خواهد بود و گفته شده مدیران مدارس می‌توانند به راحتی با این شخص در ارتباط باشند. اما نکته‌ای که باز هم این ماجرا را جالب کرده، این است که کامپیوترهای مورد استفاده به اندازه یک یخچال فریزر معمولی هستند که تصور چنین اندازه‌ای برای یک رایانه در این روزها سخت است.

بر اساس اعلام سرپرست نگهداری سیستم مورد اشاره، آقای تیم هاپکینز، جای تعجب نیست که یافتن قطعات مختلف برای این رایانه بسیار سخت باشد. وی در گفتگو با WoodTV بیان داشته که دستگاه مورد بحث هنوز از یک مودم ۱۲۰۰ بیتی استفاده می‌کند که برخی از مواقع مشکلاتی در سیستم ارتباطات رادیویی‌اش پیش می‌آید، چرا که این مودم‌ها فرکانسی مشابه با فرکانس ارتباطات رادیویی امروزی را مورد استفاده قرار می‌دهند و همین عامل باعث می‌شود تا بین این سیگنال‌ها تداخل‌هایی ایجاد شود.

البته گفته شده که این مدارس به دنبال یافتن سیستمی جایگزین هستند که بتواند به‌راحتی به جای سیستم کنونی قرار بگیرد و احتمالا چنین سیستمی بین 1.5 تا 2 میلیون دلار برای آن‌ها آب می‌خورد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین