تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 دانشمندان دانشگاه میامی با ساخت نوعی مخزن عظیم توانستند رفتار طوفان های درجه ۵ را شبیه سازی کرده و از این طریق مطالعه در مورد این پدیده های هوایی را رسما در محیط آزمایشگاهی کلید زدند.

 اقیانوس شناسان این پروژه را با ساختن یک مخزن ۲۰ در ۶ متر به نام «SUSTAIN» (مخفف تاسیسات فعل و انفعالی اتمسفرهای با ساختار موجی) در جزیره ای نزدیک به ساحل فلوریدا شروع کردند.
دستگاه فوق از طریق پدالهایش امواج را شبیه سازی کرده و برای ایجاد باد شدید هم از فن های قدرتمند خود استفاده می کند و در یک چشم بر هم زدن طوفانی در ابعاد کوچک برای آزمایش های دانشمندان می سازد.
نسخه های اولیه این دستگاه هم مانند نمونه های دیگر موجود، تنها قادر بودند طوفان های تا درجه ۳ را شبیه سازی نمایند.
دانشمندان از این مخزن استفاده می کنند تا دریابند در قوی ترین نمونه این تغییرات آب و هوایی چه اتفاقاتی روی می دهد و زمانی که سرعت امواج سهمگین و قدرتمند آنها به ۲۵۵ کیلومتر در ساعت چه اتفاقی رخ می دهد.
مجله Nature گزارش داده ابتدا قرار است از این شبیه ساز برای بررسی میزان گسترش لکه های نفتی در طوفان های درجه ۵ و همچنین تشخیص میزان استحکام لازم برای ساخت تورهای پرورش آبزیان (aquaculture) استفاده شود.
در ادامه ممکن است حتی ساختمان های کوچک و یک مدل مینیاتوری از بندر میامی نیز به مجموعه اضافه گردد تا میزان تحملشان در مقابل امواج سهمگین و بادهای شدید به بوته آزمایش گذاشته شود.
دانشمندان حاضر در این پروژه عقیده دارند داده های بدست آمده در آزمایش هایشان، دقت پیش بینی طوفان های شدید در آینده را افزایش می دهد، و در نتیجه دولت ها قادر خواهند بود با سرعت بیشتری اخطار های لازم در این زمینه را منتشر و سریع تر به تخلیه مناطق خطرناک بپردازند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین