تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

امروزه پرینترهای سه بعدی کاربرد بسیاری دارند و توانسته‌اند در حوزه‌های مختلفی از جمله پرینت بینی و اعضای مختلف مصنوعی مورد استفاده قرار گیرند. اخیرا تیمی از دانشمندان ترکیه‌ای توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی توانسته‌اند منقاری مصنوعی برای لاک پشت دریایی بسازند.

انسان‌ها نه تنها در جهت آسایش و راحتی خود استفاده بهینه‌ای از تکنولوژی پرینت سه بعدی دارند، بلکه در راستای کمک به جانداران دیگر نیز قدم برداشته‌اند. تیمی از دانشمندان ترکیه‌ای در دانشگاه پاموک‌کاله، توانستند با نجات دادن لاک پشت دریایی زخمی، آن را به آزمایشگاه دانشگاه انتقال داده و منقار مصنوعی را برای آن بسازند. دانشمندان برای مطمئن شدن از سلامت فک ایجاد شده، ابتدا نمونه‌ی پروتزی آن را ایجاد کرده و سپس آن را در جای فک لاک پشت به جهت تحمل خوراکی آزمایش کردند.
دانشمندان با شرکت BTech که در زمینه‌ی پرینت سه بعدی فعالیت دارد، همکاری داشته و ایمپلت پزشکی را ایجاد کردند. در ابتدا یک سی‌تی اسکن از جمجمه لاک پشت تهیه شد و براساس آن منقاری از جنس تیتانیومی بسیار مقاوم که در عملیات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بافت‌های زنده پذیرفته می‌شود، پرینت گرفتند و سپس با دقت روی صورت این جاندار نصب شد.

این اولین باری است که یک لاک پشت دریایی به منقار یا فک مصنوعی و پرینت شده توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی مجهز شده است. چندین گونه از لاک پشت‌های دریایی در معرض خطر هستند، و این فک جدید ایجاد شده می‌تواند در درمان دیگر لاک پشت‌های زخمی کمک بسیاری را ارائه کند و نژاد آن‌ها را نجات دهد.

لینک ویدئو


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین