تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

گروهی از محققان دانشکده مهندسی دانشگاه آریزونا به همراه دکتر احسان ایزدی دست به ابتکارعمل جالبی زده‌اند و در تلاش هستند تا فلزات شناخته شده را به موادی هوشمند تبدیل کنند.

هوانوردی، روباتیک و پزشکی از جمله عرصه‌های هیجان انگیز فناوری‌های نوظهور به شمار می‌آیند که همواره به مواد هوشمند نیازمند هستند. درحقیقت با وجود این نوع مواد، توسعه این دسته از فناوری‌های نوظهور سریع‌تر و با هزینه‌ای به مراتب کمتر صورت خواهد گرفت.
در این میان کلاسی از مواد موسوم به «موادی که حافظه دارند» ابداع شده که در آینده‌ای نزدیک بسیاری از فناوری‌های نوظهور را دگرگون خواهند کرد. این دسته از مواد به طرز چشمگیری شکل و ساختار اصلی خود را به یاد دارند، حتی اگر به شیوه‌های گوناگون تغییر شکل دهند. اینگونه مواد معمولا با استفاده از محرک‌هایی نظیر حرارت، دوباره به وضعیت پیشین خود باز می‌گردند.
اکنون گروهی از محققان دانشکده مهندسی دانشگاه آریزونا که دکتر احسان ایزدی نیز عضوی از آنهاست دست به ابتکار عمل جالب توجهی زده‌اند و برای تولید این دسته از مواد تلاش می‌کنند تا فلزات شناخته شده را به موادی هوشمند تبدیل کنند.
کلید اصلی دستیابی به این فناوری پیشرفته، وجود اطلاعات کاملی درباره‌ی فیزیک و مکانیک است. همچنین دستیابی به روش‌هایی برای مهندسی ریزساختارهایی که قابلیت به حافظه سپردن فرم اصلی را دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.
دکتر ایزدی در بخش مطالعات ریزساختارها به پیشبرد این پروژه کمک می‌کند.
با توجه به اهمیت این پروژه، بنیاد ملی علوم در آمریکا بودجه‌ی قابل توجه ۵۲۰ میلیون دلاری را طی ۵ سال به آن اختصاص داده است. این بودجه در قالب طرح ویژه CAREER به این پروژه اختصاص یافته است.
این طرح شامل اعطای کمک‌های مالی به دانشمندان و مهندسان جوانی است که قابلیت تبدیل شدن به رهبران قدرتمند علمی در زمینه‌های مختلف را دارند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین