تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 بخش تحقیقاتی شرکت دیزنی تجهیزات پلاستیکی ساده ای برای موبایل ساخته است که احتمالا حتی از ترکپد های انگشتی تولید شده در دانشگاه MIT هم عجیب تر هستند.

 این ابزارها که «صوت-ابزار» یا Acoustruments نامیده می شوند، می توانند تلفن همراه را با صدایی که از اسپیکر خودش تولید می شود، کنترل کنند.
هر کدام از این ابزارها یک لوله U شکل دارند که امواج التراسونیک را از اسپیکر تلفن به میکروفون آن انتقال می دهد و می توان تلفن را طوری برنامه ریزی کرد که هر نوع قطع و وصل در امواج مذکور (مثلا با خم کردن لوله یا نواختن آن مثل یک فلوت از طریق سوراخ های تعبیه شده روی لوله) به صورت یک دستور تفسیر شود.
البته لزومی ندارد که حتما به این روش جریان را قطع و وصل کرد. می توان انواع دکمه، سوئیچ و سرپیچ را روی لوله تعبیه نمود تا امواج را طوری تغییر دهد که گوشی تلفن آن را به عنوان پیام دستور دریافت کند.
تا اینجای کار محققان صوت-ابزارهایی را طراحی کرده اند که روی قاب موبایل سوار شده و مثلا به عنوان شاتر دوربین یا کنترل زنگ ساعت آن عمل می کنند. یک نمونه جالب از این ابزارها تلفن شما را عملا به یک ماشین اسباب بازی تبدیل کرده و دیگری آن را به صورت یک عروسک الکترونیکی تعاملی در می آورد.
تولیدکنندگان این تجهیزات معتقدند که ساخته آنها در مواقعی که دسترسی به صفحه لمسی موبایل ممکن نیست و مثلا گوشی تلفن به صورت یک ابزار واقعیت مجازی استفاده می شود (عکس بالا) کاربرد زیادی دارد.
به نظر نمی رسد که این صوت ابزارها به این زودی به دست عموم برسند اما نیمه پر لیوان هزینه پایین تولید آنهاست و می شود امیدوار بود که در تولید انبوه قیمت زیادی نداشته باشند و هر کاربری بتواند بدون نیاز به فدا کردن پس اندازش یک نمونه از آن ها را بخرد.

لینک ویدئو


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین