تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 تلفن های هوشمند چین بزرگترین بازار دنیا را دارند که با تعداد بسیار زیاد شرکت های بزرگ و کوچک تولید کننده تجهیزات اصلی اسمارت فون، در حال حاضر عملا بی رقیب اند. گرچه هند با سرعتی بی سابقه به آنها نزدیک می شود.
در هر حال خیلی از سرمایه گذاران، از جمله اینتل، پتانسیل فراوان بازارهای آسیایی را شناخته و بخصوص در چین آینده خوبی را پیش بینی می کنند. این شرکت آمریکایی اخیرا کنفرانس خبری ای در کشور اژدهای سرخ برگزار کرد که در آن مطالب جالبی مطرح شد.
کرک اسکاگن، معاون ارشد شرکت اینتل، این مراسم را با یک جمله کوتاه آغاز کرد: “چین بازار اول محصولات ارتباطی در دنیاست.” اما چرا او روی این نکته دست گذاشت؟
پاسخ این است که کشور مذکور در سال ۲۰۱۴ به طرز عجیب و بی سابقه ای ۳۰% از کل سهم خرید دستگاه های ارتباطی دنیا را به خود اختصاص داده بود. در حقیقت چین بازار اول تبلت هایی است که چیپست های اینتل را در خود دارند و حدود ۴۰ درصد (یعنی ۴۶ میلیون عدد) از این گجت ها اکنون در دست مصرف کنندگان چینی قرار گرفته که به وضوح رقم بالا و قابل توجهی است.
اما برخلاف بازار تبلت ها، اینتل در حوزه تلفن هوشمند چندان موفق نبوده. در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۲۰٫۷ میلیون دستگاه اسمارت فون به چین فرستاده شد که تعداد اندکی از آن ها از چیپست های کمپانی مستقر در سانتا کلارا استفاده می کردند. به همین دلیل شرکت مذکور به تکاپو افتاد تا این روند را عوض کند و اصلا مقصود اصلی برگزاری این کنفرانس هم همین بود.
اینتل طی ماه گذشته خبر تولید سری جدید چیپست های Atom x3 و x5 و x7 موبایل را اعلام کرد. این شرکت امیدوار است که به کمک این چیپ ها حضورش در دنیای تلفن های هوشمند پر رنگ تر شود و شرکت های چینی تولیدکننده تجهیزات اصلی اسمارت فون ها از این چیپ ها بخصوص ازAtom x3 استفاده کنند.
البته ناگفته نماند که دست کم سیستم-روی-چیپ های مورد اشاره تا نیمه دوم سال جاری آماده نمی شوند، بنابراین احتمالا تاثیر واقعی آن ها را در سال ۲۰۱۶ خواهیم دید. در هر حال اینتل سعی دارد در دنیای موبایل حضور یابد و برای این کار واقعا مجبور است اول در بازار چین نفوذ کند و در همین راستا طی سال گذشته حتی با Rockchip و Spreadtrum هم قرار داد مشارکت بست.
اسکاگن در دفاع از محصولات تولید چین گفت که طی سال گذشته کیفیت این تولیدات خیلی بهتر شده است. اینتل در این کنفرانس چند باری هم به”طراحی مرجع” خودش و چند مورد از شرکت های طراحی و تولید چینی (مثل Bluebank) اشاره کرد که در حال حاضر دیوایس های دارای Atom x3  را به شرکت های دیگر می فروشند.
شکی نیست  که اینتل به دنبال سهم بیشتری از بازار تلفن های هوشمند است و در بازار چین پتانسیل زیادی برای رسیدن به این هدف می بیند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم کمپانی مذکور بیشتر قصد دارد در بخش محصولات اقتصادی بازار فعال باشد که احتمالا فکر خوبی است.
هنوز معلوم نیست این استراتژی اینتل را به جایی خواهد رساند یا نه، اما از آن جایی که این شرکت کاملا بزرگ و قدرتمند است، مسلما به این آسانی تسلیم نمی شود. به هر روی امسال ظاهرا سال پر هیجانی برای اهالی سانتا کلارا خواهد بود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین