تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

مایکروسافت تغییرات زیادی در اساس ویندوز 10 و همچنین طراحی آن ایجاد کرده است. یکی از این تغییرات MDL2 نام دارد که با نام Microsoft Design Language 2.0 و به معنی زبان طراحی مایکروسافت خوانده می‌شود. این اصطلاح در مورد طراحی کنترل‌ها، فونت‌ها و آیکن‌های سیستم عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد که هم در نسخه ویندوز و هم نسخه گوشی وجود دارد.

به تازگی شخصی به نام مارتین اندرسونکه به تکنولوژی و البته پلتفرم مایکروسافت علاقه دارد، تصویری در زمینه ویندوز 10 منتشر کرده است. در تصویر منتشر شده، مارتین طراحی جزئیات در ویندوز 10 برای گوشی را با ویندوز فون 8.1 مقایسه کرده و تغییرات آن‌ها را در کنار هم قرار داده است.
در تصویر زیر مقایسه‌های مختلفی از گزینه‌های کنترل‌ها، نوارهای پایینی یا نوار‌ها، هشدار‌ها و گزینه‌های مختلف و جزئی در کنار هم قرار داده شده‌اند و طراحی دو سیستم عامل با یکدیگر مقایسه شده است.

در یک نگاه کلی می‌توان گفت که زبان طراحی ویندوز 10 برای گوشی نسبت به ویندوز فون 8.1 نازک‌تر شده و آیکن‌ها واضح‌تر به نظر می‌‌رسند و می‌توان معنی ‌آن‌ها را راحت‌تر درک کرد.

مایکروسافت هنوز هیچ بحثی در خصوص این که آیا ویندوز 10 همانند گوگل طراحی خاصی خواهد داشت یا نه به میان نیاورده است و در این باره خبر خاصی را منتشر نکرده است. این کمپانی ممکن است در کنفرانس Build که هفته بعد برگزار خواهد شد مبحثی در این مورد مطرح کند.
تاکنون طراحی مایکروسافت را با نام‌های مختلف طراحی Metro، Modern، Microsoft شناخته‌ایم؛ اصطلاح مترو دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اصطلاح مدرن هم احتمالا نمی‌تواند نام مدلی باشد زیرا معنای خاصی ندارد و نام طراحی مایکروسافت نیز یک نام کلی است. به همین دلیل مایکروسافت باید نامی مجزا برای طراحی ویندوز 10 در نظر گرفته باشد و در کنفرانس هفته‌ی آتی آن را معرفی کند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین