تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

TSMC، شرکتی که با شنیدن نام آن بی اختیار به یاد ریز تراشه ها می افتیم، در کنار کنفرانس خبری خود مربوط به درآمد شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی، اقدام به تشریح برخی از برنامه های زمان بندی شده خود برای به تولید رساندن تراشه هایی که به مراتب از فناوری ساخت کوچکتری برخوردار هستند نموده است.

به استناد این بیانات ما باید منتظر عرضه تراشه هایی باشیم که از فناوری 10 و 7 نانومتری بهره خواهند برد که به ترتیب در سال های 2016 و 2017 عرضه می شوند و از تکنولوژی ترانزیستورهای 3D FinFET برای به حداکثر رساندن کارایی و به حداقل رساندن مصرف بهره خواهند برد.
تمام این موارد در شرایطی بیان شده است که شرکت TSMC در این اواخر با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و در عین حال ما تا کنون شاهد این موضوع نبوده ایم که شرکتی که جزو تولید کنندگان ریز تراشه ها به شمار می رود مانند، اینتل، سامسونگ، Globalfoundries  و خود TSMC فناوری ساخت ریزتراشه های خود را زودتر از دو سال به سرانجام برسانند.
همچنین باید یادآور شد که TSMC به تازگی و بعد از گذشت چهار سال که از معرفی فناوری ساخت 28 نانومتری می گذرد اقدام به مهاجرت از این فناوری سالخورده به فناوری 16 نانومتری کرده است آن هم در شرایطی که با انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه nVIDIA که یکی از مشتریان TSMC به شمار می رود قصد دارد تا تولید چیپ های خود را به Samsung واگذار کند و از طرف دیگر مهاجرت سامسونگ از تراشه های کوالکام به سوی تراشه های خود از مواردی است که باعث می شود کمی در گفته های TSMC مبنی بر نقشه راه جاه طلبانه خود مشکوک شویم!
در هر حال، TSMC بیان داشته است که سنگ های سر راه را به کناری گذاشته و فناوری 10 و 7 نانومتری را همان طور که وعده داده است به دستگاه های دیجیتال کاربران در زمان مقرر عرضه خواهد نمود. اگر گفته های TSMC به واقعیت مبدل شود ما شاهد جهشی بزرگ در عرضه تولید و ساخت ریز تراشه ها خواهیم بود که چند سالی هست رشدی به شدت کند را تجربه می نماید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین