تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

سال‌هاست دانشمندان به بحث برای جمع آوری داده‌های لحظه‌ای از زمین لرزه‌ها می‌پردازند؛ حال می‌توان با تکنولوژی‌های جدید پیش بینی کرد که در آینده‌ی نزدیک این امکان وجود خواهد داشت که گوشی‌های هوشمند پیغام وقوع زمین لرزه تا چند ثانیه دیگر را دریافت می‌کنند. 

گوشی‌های هوشمند قادر به ردیابی اطلاعاتی نظیر سلامت، حرکت و محل جغرافیایی کاربران هستند. حال تازه‌ترین مطالعات محققان نشان می‌دهد حسگرهای به کار رفته در تلفن‌های هوشمند این قابلیت را دارند تا در آستانه وقوع زمین لرزه، هشدارهای لازم را اعلام کنند. گروهی از دانشمندان در سازمان زمین شناسی آمریکا به دنبال بررسی این موضوع هستند که چگونه می‌توان از گوشی‌های هوشمند که تغییراتی اندک در ساختار حسگرهای آنها صورت گرفته به عنوان ابزاری کارآمد برای پیش بینی زمین لرزه استفاده کرد.
سارا مینسون مدیر بخش زمین شناسی در کالیفرنیا، درباره این که چطور داده‌های شتاب سنج و GPS می‌توانند در تشخیص زمین لرزه کارآمد باشند توضیح داد:
    قابلیت GPS در گوشی‌های هوشمند بسیار کارآمد و مفید است. اگر گوشی هوشمند خود را در دست گرفته و ۶ اینچ آن را به سمت راست حرکت دهید، به لطف وجود قابلیت GPS گوشی هوشمند تشخیص می‌دهد که دقیقا آن را ۶ اینچ به سمت راست حرکت داده‌اید؛ و این دقیقا همان مسئله‌ای است که ما در مطالعات اخیر خود در زمینه‌ی تشخیص زمین لرزه توسط گوشی‌های هوشمند به کار خواهیم برد.
تلفن‌های هوشمند به حسگرهای GPS مجهز هستند که مکان دقیق حضور فرد را با ضریب خطای تنها چند متر نشان می‌دهند. به عقیده محققان این حسگرها در صورت تبدیل شدن به ابزاری کارآمد برای بررسی لرزش‌های درون زمینی می‌توانند وقوع آن‌ها در یک مسیر خاص و تا ۷ ریشتر و حتی بالاتر از آن را تشخیص داده و در ادامه هشدار وقوع زمین لرزه را اعلام کنند. مینسون در ادامه گفته که این پروژه هزینه‌ای را برای کاربر در بر ندارد زیرا بیشتر این کاربران صاحب آخرین مدل از گوشی‌های هوشمند مجهز به GPS هستند.
 محققانی که این پروژه را به پیش می‌برند از سال ۲۰۱۱ که زمین لرزه‌ی توکیو رخ داد پژوهش‌های خود را آغاز کرده‌اند. این محققان می‌گویند اگر این فناوری با حضور انبوهی از افراد در منطقه‌ای مشخص به کار گرفته شود و در یک لحظه گوشی‌های هوشمند آن‌ها پیام مشابهی را ارائه کنند، آن وقت می‌توان امیدوار بود که این وسیله کاربردی به ابزاری حیاتی جهت نجات جان افراد تبدیل می‌شود.
به گفته این محققان با اعلام هشدار وقوع زمین لرزه تنها چند ثانیه مانده به آغاز آن، اقداماتی نظیر باز شدن درب ایستگاه‌های آتش نشانی، مسدود شدن خطوط انتقال گاز و نظایر آن‌ها به طور خودکار صورت می‌گیرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین