تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 باتری های لیتیومی-یونی دنیای مدرن را متحول نمودند؛ این محصولات جایگزین انواع یک بار مصرف آلکاین شدند و در هر چیزی که فکرش را کنید (از ساعت های هوشمند گرفته تا جمبو جت) مورد استفاده قرار گرفتند.
اما متأسفانه پیل های قابل شارژ مجدد لیتیومی-یونی هم نمی توانند به خوبی از عهده رفع نیازهای رو به رشد ما به انرژی برآیند. از همین روی، پژوهشگران سراسر دنیا مرتبا در حال تحقیق و بررسی برای تهیه انواع بهتری از این محصولات هستند.
در همین راستا، اخیرا نوعی باتری آلومینیومی-یونی در دانشگاه استنفورد ساخته شده که علاوه بر خاصیت انفجاری کمتر در قیاس با انواع لیتیومی، قیمت تمام شده پایین تری هم دارد و ظرف تنها یک دقیقه به طور کامل شارژ می شود.
نکته مهم دیگر در رابطه با این باتری آنطور که پروفسور دای هانجی گفته این است که حتی در صورت سوراخ نمودن آن با دریل، آتش نمی گیرد.
برخلاف باتری های آلومینیومی سابق که عموما پس از ۱۰۰ مرتبه شارژ مجدد خراب می شدند، نمونه طراحی شده توسط پژوهشگران دانشگاه استنفورد تا ۷۵۰۰ مرتبه (بدون کم شدن ظرقیت) قابل شارژ است که این میزان ۷٫۵ برابر  بیشتر از انواع لیتیومی یونی به شمار می رود.
اما باتری های آلومینیومی یونی خالی از ایراد هم نیستند چراکه به عنوان نمونه تنها می توانند دو ولت برق را تولید کنند که به مراتب کمتر از ۳٫۶ ولت تولیدی توسط انواع لیتیومی یونی است.
علاوه بر این، هر کیلوگرم از پیل های آلومینیومی تنها قادرند ۴۰ وات الکتریسیته را در مقایسه با ۱۰۰ الی ۲۰۶ وات بر کیلوگرم الکتریسته ای حمل کنند که در انواع لیتیومی شاهدش هستیم.
به گفته دای: بهبود مواد به کار رفته در کاتودها عاقبت می تواند ولتاژ و تراکم انرژی این نوع باتری را افزایش دهد و جدای از این مسأله، محصول ما هر آنچه که فکر می کنید یک باتری باید داشته باشد را در خود دارد: الکترودهای ارزان قیمت، ایمنی خوب، شارژ با سرعت بالا، انعطاف پذیری و چرخه طولانی عمر.
دای در ادامه مدعی شد که از ابتدای پروژه تولید این محصول آن را یک باتری کاملا جدید می پنداشته و به نظرش این باتری بسیار هیجان انگیز است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین