تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

شب گذشته پس از مدت‌ها کشمکش و مذاکره، بالاخره ایران و ۱+۵ به توافقی تاریخی دست یافتند که به نظر می‌رسد برای همه طرف‌های مذاکره، یک معامله برد-برد باشد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی اثر لغو تحریم‌های بین المللی حاصل از این توافق بر صنایع پیشرفته مرتبط با تکنولوژی و بازار گجت‌های هوشمند بپردازیم.

13فروردین ۹۴ از آن روزهایی است که در تقویم سیاسی ایران ثبت خواهد شد. طی یک دهه گذشته، اقتصاد کشور به دلایل متعدد که یکی از آنها مناقشات هسته‌ای و تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران بود، وارد مرحله‌ای بحرانی شده بود. این بحران، با وجود تلاش‌های دولت یازدهم برای مهار اقتصاد بیمار، همچنان ادامه دارد. اما شب گذشته یکی از موانع بسیار مهم بر سر راه بهبود وضعیت اقتصادی و توسعه کشور برداشته شد و به مرور تاثیر موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با قدرت‌های غربی را خواهیم دید.
همه تحریم‌های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یک جانبه آمریکا فورا لغو خواهند شد
بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که توسط جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی قرائت شد، به نظر می‌رسد بسیاری از موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برداشته شده است. در بخشی از این بیانیه مشترک آمده:
پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک، تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت لغو خواهد شد و همه تحریم‌های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یک جانبه آمریکا از جمله تحریم‌های مالی، بانکی، بیمه، سرمایه‌گذاری و تمامی خدمات مرتبط با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی وخودروسازی فورا لغو خواهند شد. همچنین تحریم‌ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی تحت تحریم‌های مرتبط هسته‌ای ایران از جمله بانک مرکزی، سایر موسسات مالی و بانکی، سوئیفت، کشتیرانی و هواپیمایی جمهوری اسلامی، کشتیرانی نفت به‌طور همه‌جانبه فورا برداشته خواهند شد.
همچنین در این بیانیه تضمین داده شده که تا زمانی که تخلفی از سوی ایران در اجرای بندهای توافقنامه صورت نگیرد، کلیه کشورهای ۱+۵ متعهد می‌شوند که هیچ تحریم جدیدی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران وضع نکنند. از طرفی اعلام شده که تاسیسات هسته‌ای فردو به مرکز تحقیقات هسته‌ای و فیزیک پیشرفته تبدیل خواهد شد و کشورهای ۱+۵ در حوزه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای، راکتور تحقیقاتی، گداخت هسته‌ای، ایزوتوپ های پایدار، ایمنی هسته‌ای، پزشکی و کشاورزی هسته‌ای و... با ایران همکاری خواهند کرد.

بررسی مولفه‌های لغو تحریم و تاثیر آن بر بازار تکنولوژی
گشایش اقتصادی که پس از لغو تحریم‌ها ایجاد خواهد شد، نه تنها به رشد و بالندگی اقتصاد ایران کمک می‌کند، بلکه امکان سرمایه‌گذاری بسیاری از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی در بازار رو به رشد و در حال توسعه‌ی ایران را فراهم می‌کند. موضوعی که هم به اشتغال و رونق اقتصادی ایران کمک خواهد کرد و هم سود سرشاری را راهی جیب شرکت‌ها و کمپانی‌های غربی می‌کند.
در شرایط تحریم، به دلیل فشارهایی که بر کشور ما وجود داشت، بسیاری از تولیدکنندگان و خدمات دهندگان خارجی امکان فعالیت رسمی در کشور را نداشتند و در بهترین حالت می‌توانستند به روش‌های نامتعارف بین‌المللی فعالیت‌های اقتصادی پراکنده خود را در ایران پی بگیرند. از سویی بسیاری از کمپانی‌های بزرگ و معتبر اروپایی که سابقه‌ای طولانی در بازار ایران داشتند، مجبور شدند برای پیروی از قوانین بین‌المللی بازار ایران را ترک کرده و شاهد فعالیت گسترده رقبای چینی و... در ایران باشند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین