تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اوایل همین هفته بنچمارک‌هایی از پردازنده برادول موجود در مک‌بوک پرو رتینای ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر ۱۳ اینچ منتشر شد که در مقایسه با مدل‌های میان سال ۲۰۱۴، پیشرفت‌هایی چندانی نشان نمی‌داد. امروز بنچمارک‌های تازه‌ای از این دو دستگاه منتشر شده که اندکی نتایج قبلی را بهبود می‌دهد.

به تازگی بنچ‌مارک‌های جدیدی از مک‌بوک‌های جدید اپل بدست آمده که نشان از بهبود نتایج اولیه دارد؛ البته این بهبود چندان چشمگیر نیست و همچنان این ارتقا را در حالتی متعادل باید توصیف کرد.

در تست 32 بیتی تک هسته‌ای، پردازنده‌های Core i5 با فرکانس ۱.۶ گیگاهرتز و Core i7 با فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز که در مک‌بوک ایر جدید به کار رفته‌اند، نسبت به نسل‌های قبل نتایج بهتری را بر جای گذاشته‌اند. همین نتایج با فاصله بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی در آزمایش چند هسته‌ای به ثبت رسیده است.

بر طبق این نتایج، عملکرد پردازنده برادول در آزمایش تک هسته‌ای نسبت به هسول سال پیش، ۶ درصد رشد مثبت نشان می‌دهد. عملکرد  پردازنده i5 در آزمایش چند هسته‌ای، ۷ درصد و پردازنده i7 تا ۱۴ درصد بهبود را نشان می‌دهد. با توجه به جهش معنادار موجود در نتایج چند هسته‌ای میان Core i5 با فرکانس 1.6 گیگاهرتز و Core i7 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز، انتشاردهنده‌ی این بنچ‌مارک‌ها خریداران مک‌بوک ایر، پردازنده بهتر را مد نظر قرار دهند.
اگر در فکر خرید مک‌بوک ایر جدید هستید، من شدیدا توصیه می‌کنم نسخه‌ی Core i7 را خریداری کنید. این پردازشگر با 15 درصد هزینه‌ی بیشتر، 20 درصد عملکرد بهتر در حالت تک‌هسته‌ای و 25 درصد عملکرد سریع‌تر در حالت چندهسته‌ای را به همراه خواهد داشت.
بنچ‌مارک‌های بدست آمده از مک‌بوک پرو 13 اینچی جدید نیز نمایانگر بهبود جزئی نسبت به نسل پیشین است. تفاوت موجود در این دستگاه به چشمگیری آنچه در مدل مک‌بوک ایر مشاهده شد نیست. در انتقال از هسول به برادول، عملکرد تک‌هسته‌ای مک‌بوک پرو 13 اینچی بسته به مدل پردازنده، بین 3 تا 7 درصد بهبود یافته و این رقم برای حالت چند هسته‌ای نیز تنها بین 3 تا 6 درصد است.من هیچ توصیه‌ای در خصوص مک‌بوک پرو و پردازنده‌ی انتخابی آن ندارم. وضعیت تفاوت عملکرد و قیمت مدل‌های مختلف این دستگاه جدید بسیار به یکدیگر نزدیک است و نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد.
اینتل بر اساس یک مدل ساخت موسوم به «تیک-تاک» برای تولید پردازشگرهای خود بهره می‌برد. ارتقاهای دوره‌ی تاک، با میکرومعماری جدید همراه هستند در حالی که ارتقاهای سطح تیک نظیر همین برادول، معمولا یک بهینه‌سازی بر پایه‌ی میکرومعماری تاک هستند و معمولا منجر به بهبود بهینگی چیپ می‌شوند. با توجه به قرار داشتن سری برادول در فاز تیک، بهبود جزئی سرعت دور از انتظار نبود. آخرین بروزرسانی تاک اینتل، به سری هسول مربوط می‌شود و فاز تاک بعدی نیز به سری اسکای‌لیک اختصاص یافته است که اواخر سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین