تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

امروزه شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیس بوک، وایبر و… نقش مهمی در زندگی روزمره مردم دارند که گاهی نقش آموزنده و گاهی نیز نقش مخرب را در زندگی مردم ایفا می‌کنند، این شبکه‌ها امروزه به یکی از شایع پراکنی ترین منبع‌ها تبدیل شده‌اند که سرعت انتقال شایعات و اخبار در آن‌ها بسیار بالا است

اخیراً نیز در خصوص ویروس مرگ بار ابولا و انتقال آن از طریق موز، اناناس و نارگیل شایعات زیادی به گوش می‌رسد و تا آنجا پیشرفته است که رئیس بیمارستان علوم پزشکی تبریز بیان کرده که ورود ویروس ابولا کذب محض است و نیز اشاره‌ای به افراد فوت شده کرده که این افراد با ویروس ابولا فوت نکرده‌اند بلکه با مبتلا شدن به انفولانزا که انواع مختلفی دارند دار فانی را وداع گفته‌اند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، آقای دکتر محمود نبوی در مورد این گونه شایعات که دست به دست می‌چرخد این چنین ازعان داشت که من در سفرم به تبریز مورد خاصی مشاهده نکرده‌ام و چگونه امکان دارد ویروس ابولا از گینه نشات بگیرد و خود را به ایران برساند ولی در ادامه گفته گوی خود بیان کرده است که ترس ناشی از ورود ابولا به ایران خطر ساز است و ادامه داد: خطر جدی در این زمینه این گونه است که اگر فردی بیماری انفولانزا داشته باشد و به او بگویید که به بیماری ابولا مبتلا شده است ترس ناشی از ابولا بیمار را از پای در می‌آورد و موجب فوت شخص می‌شود.
دکتر در پاسخ به نگرانی‌ها چنین ازعان داشت که موضوع انفولانزا چندان مهم نیست و روند درمان بیماران مشابه سال‌های قبل است و انفولانزا در گروه‌های پر خطر با مرگ و میر بیشتر قرار دارد این نوع انفولانزا، انفولانزای فصلی است.
مورد بعدی که خیلی در شبکه‌های اجتماعی به خصوص وایبر رواج دارد فرستادن مطالبی در خصوص ارسال یک پیام به چندین نفر با موضوع مذهبی است که فرد را به امامان قسم می‌دهند و وی را وادار می‌کنند تا آن پیام را به گروه‌های مختلف ارسال کند.
این چنین مطالب که اعتراض علما را نیز بر انگیخته است و در همین راستا نیز چنین بیان کرده‌اند که اگر به نوشته‌های مطلب عمل نکنین گناه نکرده اید و واجب حتمی نیست به آن عمل کنید. ولی از دیدگاه این مراجع بهتر است متن آن دعا و… برای تقرب به خدا خوانده شود ولی آن را دست به دست نچرخانیم.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین