تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

هواپیمای خورشیدی سوئیسی سولار ایمپالس ۲ صبح دیروز دوشنبه از ابوظبی سفر خود را آغاز کرد که اولین تلاش آن برای سفر به دور دنیا بدون حتی یک قطره سوخت محسوب می‌شود. مرحله اول این پرواز که از ساعت هفت و دوازده دقیقه بامداد روز دوشنبه به وقت محلی آغاز شد و تا مسقط که چهارصد کیلومتر است، دوازده ساعت بطول خواهد انجامید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آندره بورشبرگ، یکی از دو خلبان این هواپیما با ابراز خوشحالی از این پرواز گفت: “هر دوی ما در یک سطح خاصی از هیجان هستیم.

اما این هیجان با تمرکز بر کارمان و همچنین خوشحالی همراه است.” انتظار می‌رود که سولار ایمپالس ۲ پس از ۱۰۰ ساعت پرواز به نخستین مقصد خود در مسقط عمان برسد. برخی بخش‌های این پرواز که بر روی اقیانوس‌های آرام و اطلس برنامه‌ریزی شده، به معنی پروازهای ممتد پنج الی شش روزه خواهد بود. هواپیمای خورشیدی سبک سولار ایمپالس ۲ که نمونه بزرگتر پیش‌ساخت تک‌سرنشین ابتدایی است، از فیبر کربن ساخته شده و از ۱۷ هزار و ۲۴۸ سلول خورشیدی روی بال برخوردار است که انرژی تجدیدپذیر را برای هواپیما تامین می‌کند.

سلول‌های خورشیدی چهار باتری پلیمر لیتیومی هواپیما را شارژ می‌کنند.طول بال این هواپیمای خورشیدی ۷۲ متر بوده که بزرگتر از بال‌های بوئینگ ۷۴۷ است، اما وزن آن به اندازه یک خودروی ۲۳۰۰ کیلوگرمی است.

 

سولار ایمپالس ۲ در ماه ژوئن پرواز افتتاحیه دو ساعته و ۱۷ دقیقه‌ای خود را بر روی غرب سوئیس انجام داد.این هواپیما بعد از عمان به سوی هند پرواز خواهد کرد و پس از توقف در آنجا، مسیر خود را به سوی چین و میانمار و سپس اقیانوس آرام و هاوایی ادامه خواهد داد. سولار ایمپالس ۲ از آن‌جا به سوی فونیکس، آریزونا و فرودگاه جان اف کندی در نیویورک پرواز خواهد کرد.

بسته به آب‌وهوای اقیانوس اطلس ممکن است توقفی نیز در موروکو صورت گرفته و در نهایت پرواز به مقصد ابوظبی پایان یابد.انتظار می‌رود این سفر دور دنیا در ماه ژوئیه یا اوت پایان پذیرد. بورشبرگ و پیکارد قصد دارند سیاستمداران، افراد مشهور و شهروندان را به مقابله با کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد دعوت کنند، که دسامبر ۲۰۱۵ در پاریس به توصیف پروتکل جدید کیوتو خواهد پرداخت.

انتظار می‌رود همه کشورها اهدافی را برای یک توافقنامه جدید جهانی ارائه کنند که دولتمردان قصد دارند در جلسه اتخاذ کنند.

 


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین