تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ماشین‌های بدون سرنشین تنها یکی از انواع تکنولوژی‌های درحال ظهور هستند که می‌توانند به خوبی گسترش یابند. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده روبات‌ها و ماشین‌های بدون سرنشین بسیاری از موقعیت‌های شغلی دنیا را از آن خود خواهند کرد.

 ورود روبات‌ها به حوزه شغل انسان‌ها، موضوع جذابی است که سایر موسسه‌ها و مراکز پژوهشی نیز به مطالعه درباره آن پرداخته‌اند. اینکه کامپیوترها و روبات‌ها در سال‌های اخیر شغل‌های زیادی را از بین برده‌اند امری واضح است، اما این گرایش در حال شدت گرفتن است. تحقیقات جدید دانشمندان و محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد ۴۷ درصد شغل‌های کنونی بشر در معرض خطر سیستم‌های اتوماسیون قرار دارد و ممکن است تنها در یک نسل آینده یعنی حدود ۲۰ سال دیگر، روبات‌ها این فرصت‌های شغلی را تصاحب کنند اما این آغاز فصل انقلاب روباتیک است و شاید روزی بیاید که کار و شغل به صورت فعلی برای انسان‌ها منسوخ شود، هرچند هیچ یک از این روبات‌ها از کنترل و توجه بشر بی‌نیاز نیستند.
شاید بتوان گفت بخش عمده‌ای از شغل‌های آینده بشر رابطه‌ای تنگاتنگ با حوزه فناوری و صنعت آی‌تی دارد. این محققان نیز پیش‌بینی می‌کنند در طول ۳ نسل یعنی حدود ۷۵ سال تقریبا همه شغل‌های سنتی بشر مانند ساخت و ساز، کشاورزی، آتش‌نشانی، سرویس ارائه غذا و غیره می‌تواند توسط روبات‌های انسان‌نما انجام شود. به بیان دیگر بیشتر شغل‌های فیزیکی که امروز فقط توسط انسان‌ها انجام می‌شود به روبات‌هایی تعلق می‌گیرد که درست مانند انسان دو پا و دو چشم دارند. همچنین گفته می‌شود در ۱۰۰ سال آینده ممکن است خودروهای بدون راننده به سرعت جایگزین رانندگان تاکسی و کامیون شوند. خرده فروشی کردن هم در معرض ریسک قرار دارد زیرا شرکت‌ها ممکن است اطلاعات کافی از عادت‌های خرید شما داشته باشند و کامپیوترها ممکن است از کارمندان انسانی بهتر پیش‌بینی کنند.
به عقیده‌یMichael Osbourne محقق دانشگاه آکسفورد، انسان‌ها در زمینه‌ی خلاقیت و کارهای اجتماعی جایگاه خود را حفظ خواهند کرد و هنوز موانع فنی و قانونی بسیاری برای استفاده از روبات‌ها در بعضی از مشاغل وجود دارند و جوامع برای استفاده از روبات‌ها در سطح وسیع آماده نشده‌اند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین