تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

محققان ایرانی در تلاش هستند نوعی پوشش سپر حرارتی برای موشک‌ها بسازند تا بدنه آنها پس از برگشت از جو سرخ نشود و با سرعت بیشتری حرکت کنند.

پروفسور فرهاد گلستانی فرد، مجری طرح پوشش‌های سپر حرارتی، درباره این طرح می‌گوید:
از آنجا که فضاپیماها، موشک‌ها و هواپیماهای جدید که از جو خارج می‌شوند، پس از برگشت، بدنه آنها سرخ و داغ می‌شود، به فکر ساخت پوشش‌هایی افتادیم که مشکل سرخ شدن و داغی بدنه این فضاپیماها را برطرف کند.
وی افزود:
بدنه موشک‌ها بر اثر سرعت زیاد (سرعتی در حدود ۷ برابر سرعت صوت) و اصطکاک شدید با هوا بعد از بازگشت از جو، سرخ می‌شود که باید بدنه آنها پوششی داشته باشد تا داغ و سرخ نشود.
پروفسور گلستانی فرد با بیان اینکه این پوشش‌های سپر حرارتی نمونه داخلی و خارجی ندارد، گفت:
این پوشش‌ها می‌توانند از بدنه موشک‌ها محافظت کنند تا داغ و سرخ نشود. البته ساخت این سپرها می‌تواند در افزایش سرعت موشک‌ها نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.
به گفته وی فلز پایه این پوشش‌های سپرحرارتی، آلومینیوم است و از ماده دیگری به عنوان پوشش حرارتی استفاده می‌شود تا مقاومت حرارتی خوبی داشته باشد و استحکام فلز یا بدنه از بین نرود. وی ادامه داد:
هم‌اکنون در حال انجام این طرح هستیم و امیدواریم در مدت زمان یک ساله به نتیجه برسد.
سپر‌های حرارتی نوعی محافظ و پوشش روی لایه‌های بیرونی فضاپیما هستند. این سپرهای پوششی باید طوری طراحی شوند تا از فضاپیما در مقابل حرارت آتشین جو زمین به هنگام بازگشت، محافظت کنند. سپرهای حرارتی اولیه، مانند سپر حرارتی ماهواره طوری طراحی شده‌اند که به هنگام پایین آمدن باعث فرسایش و از بین رفتن آن می‌شوند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین