تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

در رقابت برای ساخت گوشی‌های‌هوشمند باریک با بهره‌گیری از سنسور‌هایی که قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت را دارند، اپل پتنت جدیدی را ثبت کرده که براساس آن برای بهبود عملکرد لرزشگیر اپتیکال از آینه استفاده شده است.

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا در هفته‌ی اخیر پتنتی را برای اپل به ثبت رساند که نشان از بکارگیری آینه برای بهبود تصاویر ثبت شده توسط دوربین گوشی‌های آیفون دارد. این پتنت با عنوان Mirror Tilt Actuation یا محرک شیب آینه به ثبت رسیده است که در آن ساز و کار جبران لرزش دست کاربر در زمان ثبت تصاویر توسط سنسور در گجت‌های چند کاربردی نظیر آیفون تشریح شده است.

اپل با معرفی نسل جدید آیفون‌های خود در شهریور ماه سال جاری، استفاده از لرزشگیر اپتیکال را نیز در گوشی‌هوشمند خود معرفی کرد. اپل در آیفون ۶ از روش‌های نرم‌افزاری برای از بین بردن اثر لرزش گوشی استفاده کرده در حالی که در آیفون ۶ پلاس در کنار نرم‌افزار راهکار سخت‌افزاری لرزشگیر اپتیکال را نیز مورد استفاده قرار داده است.
در این پتنت اپل به این موضوع اشاره کرده که برای از بین بردن اثر لرزش دست کاربران، لرزش‌گیر اپتیکال میدان دید دوربین را اندازه‌گیری کرده و در واقع اثر لرزش دست در این مرحله از بین می‌رود. لرزشگیر اپتیکال، با جابجایی لنز که در آن مجموعه‌ی کل عدسی‌ها حرکات جزئی می‌کند یا از طریق حرکت مجموعه‌ی عدسی‌ها و سنسور، لرزش حاصل از دست کاربر را کاهش می‌دهد و نهایتا تصویری شفاف ثبت می‌شود. با توجه به اینکه در این روش گرفتن لرزش با تغییرات کوچک عدسی‌ها صورت می‌پذیرد، از این‌رو این روش لرزشگیر اپتیکال نام گرفته است. اما اپل این روش را چندان بهینه نمی‌داند.
راهکار پیشنهادی شامل یک سنسور تصویربرداری در کنار لنز بزرگ‌نمایی است که از عدسی‌های مستقل از هم تشکیل شده است. در ساختار لنز این دوربین از آینه و عدسی در کنار هم استفاده شده تا نور را به سمت سنسور هدایت کنند.
در روش پیشنهادی اپل، عدسی‌هایی بصورت زاویه‌دار در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که روبروی آن‌ها آینه‌ی مورد نظر قرار دارد. نور از عدسی اول به آینه برخورد می‌کند و بازتاب نور تابیده شده از طریق عدسی دوم به سمت لنز‌هایی که قابلیت حرکت دارد، منعکس می‌شود. در واقع اپل ماژول دو عدسی زاویه‌دار و آینه را به مجموعه‌ی لنز‌ها با قابلیت حرکت برای کاهش لرزش دوربین، اضافه کرده است.
برای کاهش اثر لرزش دست کاربر، پیش از لنز‌های قابل حرکت، آینه قرار دارد که می‌تواند براساس حرکات ریز گوشی، تغییر مکان دهد و لرزش حاصل را در همان مرحله‌ی اول به میزان بسیار زیادی کاهش دهد. براساس اطلاعات ارائه شده، تثبیت کننده‌ی آینه که درون دوربین قرار دارد، می‌تواند از مواد مغناطیسی برای این امر استفاده کند.

براساس اطلاعات منتشر شده، این پتنت در سال ۲۰۱۳ میلادی در دفتر ثبت اختراعات آمریکا وارد شده و مخترعان آن نیز نینگ چان، ریچارد تاپلیس و استیون وبستر هستند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین