تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

مقدمه :
در ویژوال استودیو ، می توانید برای صفحات ASP.Net خود تم ( Theme ) طراحی کرده و سپس آن را به صفحات مورد نظرتان یا کل وب سایت اعمال نمایید .
تم ها از مجموعه ای از فایل ها مثل استایل شیت ها ( فایل های CSS ) که ظاهر صفحه را مشخص کرده ، کنترل های Skin که ظاهر کنترل های سرور را تعیین نموده و یا سایر فایل ها و عکس هایی که می توانند نقشی در یک تم داشته باشند ، تشکیل می شود .
محتوای یک تم در هر حالت یکسان خواهد بود ، چه به صورت تم برای یک صفحه تعیین شده یا به عنوان تم برای کل یک وب سایت .
تم می تواند توسط خاصیت Theme یا StyleSheetTheme در بخش اعلان صفحه Page @ برای آن صفحه و یا در المنت Pages فایل web.config سایت ، برای کل یک وب سایت تعیین شود . ویژوال استودیو فقط تم هایی که توسط خاصیت StyleSheetTheme تعیین شده باشند را در حالت Design صفحه نمایش می دهد .
نحوه طراحی یک تم برای صفحه :
    در منوی SolutionExplore ، بر روی نام وب سایت کلیک راست کرده و از گزینه Add ASP.NET Folder ، پوشه Themes را به سایت اضافه نمایید .
    پوشه App_Themes به سایت اضافه می شود . سپس ویژوال استودیو یک پوشه جدید را به عنوان فرزند برای پوشه App_Themes می سازد .
    برای پوشه جدید ایجاد شده یک نام دلخواه تعیین کنید . این نام همان نام تم بوده و در سطح برنامه توسط آن شناسایی می شود .
    برای مثال اگر پوشه را به صورت App_Themes\MyTheme\ بسازید ، MyTheme به عنوان نام تم شما تعیین خواهد شد .
    فایل های مورد نظر خود را برای تم از قبیل استایل شیت ها ( فایل های CSS ) ، کنترل های Skin ، تصاویر و ... را به پوشه آن اضافه نمایید .
اضافه کردن یک فایل Skin و یک Skin به تم :
    بر روی پوشه تم مورد نظرتان در منوی SolutionExplorer ، کلیک راست کرده و گزینه Add New Item را انتخاب کنید .
    در پنجره باز شده Add New Item ، گزینه Skin File را انتخاب کرده و نامی را برای آن تعیین نمایید . سپس گزینه Add را بزنید .
    نکته : روش معمول این اسنت که برای هر نوع کنترل در صفحه ، یک فایل Skin بسازید . برای مثال Button.skin یا Calendar.skin و ... . ولی می توانید فقط یک فایل skin نیز ساخته و ویژگی های تمامی کنترل ها را در آن تعیین کنید .
    در فایل skin مورد نظرتان ، خواص لازم را برای کنترل های موجود تعیین نمایید . کد هر کنترل بایستی شامل خواص مورد نظر برای آن به همراه خاصیت runat = " server " بوده و نباید شامل خاصیت DI باشد .
    برای مثال ، کد زیر ، نحوه تعریف خواص برای کنترل Button را نشان می دهد :

<asp:Button ID="Button1" runat="server"
     BackColor="Red"
     ForeColor="White"
     Font-Name="Arial"
     Font-Size="9px" />


    کد skin فوق برای تمام کنترل های Button موجود در صفحه یا سایت که از تم استفاده می کنند ، اعمال می شود . مگر اینکه برای یک کنترل خاص توسط خاصیت SkinID یک Skin مخصوص تعریف کنید .
    مراحل فوق را برای کنترل های دیگری نیز که در صفحه دارید ، انجام دهید .
اضافه کردن فایل های استایل شیت CSS به تم :
    در منوی SolutionExplorer ، بر روی نام تم کلیک راست کرده و گزینه Add New Item را انتخاب نمایید . سپس گزینه Style Sheet را کلیک کنید .
    در پنجره باز شده ، نامی را برای فایل CSS تعیین کرده و گزینه Add را بزنید .
    خواص مورد نظر خود را در فایل CSS تعیین نمایید . این خواص به تمامی صفحاتی که از تم استفاده می کنند ، اعمال خواهد شد .
ایجاد تم های سراسری( Global Themes ) برای تمام یک سایت یا پروژه :
یک تم سراسری ( Global ) به تمام وب سایت های موجود بر روی یک سرور اعمال می شود و مکانی که برای پوشه تم سراسری انتخاب می کنید ، به این بستگی دارد که شما سایت را براساس IIS ویندوز اجرا کرده یا سرور مجازی  ASP.NET Development Server .
نکته : اگر شما از وب سایت های File System استفاده می کنید ( پیش فرض ویژوال استودیو و ASP.Net ) ، ویژوال استودیو برای تست و اجرای سایت ها از سرور مجازی ASP.Net یا ( ASP.NET Development Server ) استفاده می کند . اما در سایر انواع وب سایت های ASP.Net ، ویژوال استودیو از IIS ویندوز برای اجرای صفحات بهره می گیرد .
نحوه ساخت یک تم سراسری ( Global ) :
    یک پوشه برای Theme مورد نظر در مسیر زیر ایجاد نمایید :

 %windows%\Microsoft.NET\Framework\version\ASP.NETClientFiles\Themes 


نکته : نام پوشه برای تم های سراسری Themes است ، نه App_Themes ، برخلاف مثال های قبل .
یک پوشه فرزند را در مسیر تعیین شده بسازید . پوشه ایجاد شده برای نگهداری فایل های تم به کار می رود . نامی که برای این پوشه تعیین می کنید ، نام تم بوده و در سطح برنامه از آن استفاده می شود .
برای مثال اگر نام پوشه را \Themes\MyTheme \ بگذارید ، نام تم شما MyTheme خواهد بود .
فایل های استایل شیت ( CSS ) ، فایل های Skin ، تصاویر و ... را به پوشه تم خود اضافه نمایید .
اگر وب سایت شما از سیستم File System ( سیستم پیش فرض ASP.Net ) برای اجرای صفحات استفاده می کند ، بنابراین اکنون تم شما برای تست آماده است ( Ctrl + F5 را فشار دهید . سایت بالا می آید ) .
اما اگر از IIS ویندوز بهره می گیرد ، در خط فرمان ویندوز عبارت aspnet_regiis -c را تایپ کرده و اجرا نمایید ، تا بتوانید تم را بر روی سرور نصب کرده و امتحان کنید .
در نهایت اگر سایت را بر روی یک سرور راه دور ( remote server ) یا FTP اجرا می کنید ، شما بایستی به صورت دستی یک پوشه Themes را از طریق مسیر زیر بسازید :

 IISRootWeb\aspnet_client\system_web\version\Themes 


منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین