تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

آشنایی با کنترل Timer :
کنترل Timer به صورت متناوب ، در بازه زمانی تعیین شده ، صفحه را Postback می کند . همچنین اگر این کنترل را همراه با یک کنترل UpdatePannel به کار ببرید ، می توانید قفقط بخشی از صفحه که کنترل UpdatePannel شامل آن می شود را به صورت متناوب ، به روز رسانی کنید .
این کنترل همچنین می تواند ، پس از گذشت مدت زمانی معین ، کل صفحه را به آدرس دیگری Post نماید .
کاربردهای کلی کنترل Timer :
شما می توانید از کنترل Timer ، برای انجام امور زیر استفاده نمایید :
    محتویات یک یا چند کنترل UpdatePannel را بدون رفرش کردن و Postback شدن کل صفحه ، در فواصل زمانی معین ، به روز نمایید .
    کد یا کدهای مورد نظر خود را هر بار که کنترل Timer صفحه را Postback می کند ، اجرا نمایید .
    به صورت متناوب و در فواصل زمانی دلخواه ، کل صفحه را به سرور Post نمایید .
نحوه کار کنترل Timer :
کنترل Timer یک کنترل سرور ASP.Net است ، که برای اجرای بر روی صفحات ، یک Component یا جزء جاوا اسکریپت را به صفحه اضافه می کند . جزء جاوا اسکریپت درون صفحه ، پس از گذشت مدت زمان تعیین شده در خاصیت Interval کنترل Timer ، به صورت متناوب ، صفحه را Postback می کند .
در طراحی صفحه ASP.Net ، هر خاصیتی را که برای کنترل Timer تعیین کنید ، در هنگام اجرای صفحه توسط سرور به جزء جاوا اسکرییت مرتبط با آن در صفحه ، ارسال می شود .
برای کارکرد درست کنترل Timer ، حتما بایستی یک کنترل یا یک نمونه از کلاس ScriptManager ، بر روی صفحه وجود داشته باشد .
هر بار که Postback توسط کنترل Timer اجرا شود ، این کنترل رویداد Tick خود را اجرا می کند . شما می توانید ، کدهای مورد نظر خود را برای اجرای متناوب در این رویداد کنترل ، قرار دهید .
از خاصیت Interval کنترل Timer برای تعیین دوره زمانی Postback شدن کنترل و از خاصیت Enabled آن برای روشن یا خاموش کردن آن استفاده می شود .
خاصیت Intervals بر حسب میلی ثانیه تعیین شده و مقدار پیش فرض آن 60000 میلی ثانیه ، یا 60 ثانیه است . همچنین خاصیت Enabled ، می تواند دارای یکی از دو مقدار true یا false باشد .
نکته : تعیین مدت زمان دوره تناوب کنترل Timer به مقدار خیلی کم ، می تواند باعث هنگ کردن صفحه و تحمیل بار اضافه به سرور شود . بنابراین ، فقط در زمانی که نیاز دارید ، صفحه را Postback نمایید .
شما می توانید بیش از یک کنترل Timer را بر روی صفحه قرار دهید ، چنانچه لازم باشد ، کنترل های مختلف UpdatePannel ، در فواصل زمانی گوناگون به روز شوند . اما یک کنترل Timer را می توانید برای کنترل چندین کنترل UpdatePannel ، به صورت همزمان به کار ببرید .
استفاده از یک کنترل Timer درون یک کنترل UpdatePannel :
هنگامی که یک کنترل Timer را درون یک کنترل UpdatePannel قرار دهید ، به صورت اتوماتیک کنترل Timer به عنوان رفرش کننده و آپدیت کننده آن عمل می کند .
شما می توانید این رفتار کنترل Timer را با قرار دادن مقدار خاصیت ChildrenAsTriggers کنترل UpdatePannel ، بر روی مقدار false کنسل کنید .
برای کنترل Timer ای که درون یک کنترل UpdatePannel قرار دارد ، مدت زمان شمارش دوره تناوب زمانی آغاز می شود ، که عمل Postback صفحه به طور کامل اجرا شود . بنابراین دوره تناوب آن تا زمانی که صفحه به طور کامل از سرور باز نگردد ، شروع نمی شود .
برای مثال ، اگر دوره تناوب کنترل تایمر را 60 ثانیه تعیین کرده و انجام عمل Postback صفحه 3 ثانیه طول بکشد ، سری بعدی دوره تناوب کنترل تایمر ، 63 ثانیه بعد خواهد بود .
در مثال زیر ، کد قرار گرفتن یک کنترل Timer درون یک کنترل UpdatePannel را مشاهده می کنید :
 

<asp:ScriptManager runat="server" ID="ScriptManager1" />
 
<asp:UpdatePanel runat="server" ID="UpdatePanel1" UpdateMode="Conditional">
    <ContentTemplate>
         <asp:Timer ID="Timer1" runat="server" Interval="12000" OnTick="Timer1_Tick">
         </asp:Timer>
     </ContentTemplate>
</asp:UpdatePanel>

استفاده از یک کنترل Timer بیرون از یک کنترل UpdatePannel :
اگر کنترل Timer را بیرون از تگ کنترل UpdatePannel باشد ، شما باید صراحتا تعیین کنید که این کنترل Timer به عنوان اجرا کننده و آپدیت کننده کنترل UpdatePannel به صورت متناوب است .
اگر کنترل Timer بیرون کنترل UpdatePannel باشد ، دوره تناوب کنترل تایمر همزمان با شروع عملیات Postback صفحه آغاز می شود .
برای مثال اگر دوره تناوب کنترل تایمر روی 60 ثانیه تنظیم شده باشد و عمل Postback صفحه 3 ثانیه طول بکشد ، Postback بعدی دقیقا 60 ثانیه دیگر انجام می شود . بنابراین کاربر محتوی جدید صفحه را فقط برای 57  ثانیه مشاهده خواهد کرد .
در مثال زیر ، کد قرار گرفتن یک کنترل Timer بیرون از یک کنترل UpdatePannel را مشاهده می کنید :

<asp:ScriptManager runat="server" ID="ScriptManager1" />
 
<asp:Timer ID="Timer1" runat="server" Interval="12000" OnTick="Timer1_Tick">
</asp:Timer>
<asp:UpdatePanel ID="UpdatePanel1" runat="server">
     <Triggers>
            <asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="Timer1" EventName="Tick" />
     </Triggers>
     <ContentTemplate>
            <asp:Label ID="Label1" runat="server"></asp:Label>
     </ContentTemplate>
</asp:UpdatePanel>


منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین