تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

آشنایی با کنترل UpdateProgress :
از کنترل UpdateProgress ، برای نمایش یک نمایه تصویری یا یک پیام متنی ، که میزان پیشرفت پروسه عملیات لود شدن و به روز رسانی صفحه را نشان می دهد ، استفاده می شود .
شما می توانید ظاهر و محتویان کنترل UpdateProgress را به راحتی تعیین نمایید . نمونه این کنترل را تاکنون زیاد مشاهده کرده اید . برای مثال هنگامی که صفحه در حال لود کردن اطلاعات از یک منبع داده ای است ، یک ساعت دوار به کاربر نشان می دهد ، که عملیات در حال انجام است و باید منتظر بماند .
برای جلوگیری از نمایش فوق سریع کنترل در زمانی که عملیات به روز رسانی صفحه بسیار سریع است ، می توان یک مدت زمان تاخیری را به عنوان Delay برای نمایش کنترل در نظر گرفت .
شما می توانید یک یا چند کنترل UpdateProgress را بر روی صفحه قرار دهید ، که هر کدام مربوط به یک کنترل UpdateProgress باشند . یا اینکه یک کنترل UpdateProgress واحد را برای چندین کنترل UpdatePannel به کار ببرید .
نحوه کار کنترل UpdateProgress :
کنترل UpdateProgress ، در هنگام اجرا بر روی صفحات وب ، به صورت یک تگ <div> قرار می گیرد ، که بسته به اینکه کنترل UpdatePannel مربوط به آن ، در حال به روز رسانی است یا خیر ، مخفی یا نمایان می شود .
در هنگام لود اولیه صفحه یا رفرش شدن کل صفحه ، این کنترل نمایش داده نخواهد شد .
اتصال یک کنترل UpdateProgress به یک کنترل UpdatePannel :
شما می توانید به وسیله خاصیت AssociatedUpdatePanelID کنترل UpdateProgress را به یک کنترل UpdatePannel متصل کنید . هنگامی که عمل Postback یا رفرش شدن توسط کنترل UpdatePannel انجام می شود ، کنترل UpdateProgress مرتبط با آن نمایش داده می شود .
اگر کنترل UpdateProgress را به هیچ کنترل UpdatePannel خاصی مرتبط نکنید ، با هر بار Postback یا به روز رسانی ، آن کنترل در صفحه نمایش داده خواهد شد .
تعیین محتویات مورد نظر برای یک کنترل UpdateProgress :
می توانید تعیین کنید تا متن یا پیام خاصی توسط کنترل UpdateProgress در هنگام نمایش ، نشان داده شود . برای این منظور بایستی متن یا کد HTML مورد نظر خود را درون تگ باز و بسته ProgressTemplate کنترل قرار دهید . همانند مثال زیر :

<asp:UpdateProgress ID="UpdateProgress1" runat="server">
      <ProgressTemplate>
              An update is in progress...
      </ProgressTemplate>
</asp:UpdateProgress> 

 تعیین چگونگی نمایش محتویات کنترل :
هنگامی که مقدار خاصیت DynamicLayout کنترل UpdateProgress را بر روی true تنظیم نمایید ، کنترل در هنگام اجرا بر روی صفحه ، هیچ فضایی را اشغال نمی کند . در عوض ، صفحه به صورت دینامیکی آن را در مواقع لازم نمایش خواهد دارد . برای پشتیبانی از نمایش دینامیک ، کنترل UpdateProgress بر روی صفحه در هنگام اجرا به صورت یک تگ <div> رندر می شود ، که مقدار خاصیت dispaly آن برابر با none است .
اما هنگامی که مقدار خاصیت DynamicLayout روی false باشد ، کنترل UpdateProgress فضایی را بر روی صفحه اشغال می کند ، حتی اگر مخفی باشد . در این حالت ، کنترل به صورت یک تگ <div> رندر شده ، که مقدار خاصیت dispaly آن روی block و مقدار خاصیت visibility اش روی hidden تنظیم شده است .
قرار دادن کنترل UpdateProgress بر روی صفحه :
می توانید کنترل UpdateProgress را درون یا بیرون از کنترل UpdatePannel قرار دهید . یک کنترل UpdateProgress هر زمان که کنترل UpdatePannel مرتبط به آن ، در حال به روز رسانی باشد ، نمایش داده می شود . حتی اگر درون کنترل UpdatePannel دیگری قرار گرفته باشد .
تعیین اینکه چه زمانی کنترل UpdateProgress نمایش داده شود :
شما می توانید به صورت برنامه ریزی شده ، تعیین نمایید که چه زمانی کنترل UpdateProgress نمایش داده شود . برای این منظور بایستی از رویدادهای beginRequest و endRequest در جاوا اسکریپت استفاده نمایید . ( متعلق به کلاس PageRequestManager ) .
در رویداد beginRequest عنصر DOM ای که جانشین کنترل UpdateProgress است را نمایش داده و در رویداد endRequest آن را مخفی نمایید .

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین