تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

آشنایی با کنترل ScriptManager :
کنترل ScriptManager ، وظیفه مدیریت اسکریپت ها بر روی صفحات ASP.Net ای که قابلیت Ajax آنها فعال است را بر عهده دارد . به طور پیش فرض ، کنترل ScriptManager ، اسکریپت های به وقوع پیوسته متعلق به عملیات های Ajax در صفحه را ، با مجموعه سایر اسکریپت های صفحه مرتبط می کند .
این کار امکان استفاده از قابیلت های مرورگر در سمت کلاینت و آپدیت شدن بخش های مختلف صفحه بدون رفرش شدن کامل آن را می دهد .
شما بایستی از یک کنترل ScriptManager ، برای فعال سازی قابلیت های Ajax زیر در صفحات ASP.Net استفاده نمایید :
    به روز رسانی و تغییر فقط بخشی از صفحه که می خواهید تغییر کند ، به جای Postback شدن کل آن . کنترل های UpdatePannel و UpdateProgress و Timer برای کارکرد صحیح بر روی صفحات ASP.Net ، به یک کنترل ScriptManager نیاز دارند .
    امکان دسترسی کلاس های جاوا اسکریپت به سایر اطلاعات صفحات ASP.Net ، مثل اطلاعات اهراز هویت کاربر ، پروفایل ها و ... .
    دسترسی کلاس های جاوا اسکریپت به وب سرویس های فعال بر روی صفحات ASP.Net .
طرز کار کنترل ScriptManager :
هنگامی که صفحه شامل یک یا چندین کنترل UpdatePannel می باشد ، کنترل ScriptManager ، انجام عملیات به روز رسانی و تغییر اطلاعات در آنها را مدیریت می کند . این کنترل با متدهای حیات صفحه ( Page life cycles ) ، برای به روز رسانی بخش های مختلف کنترل UpdatePannel در ارتباط است .
خاصیت EnablePartialRendering ، تعیین می کند که آیا به روز رسانی اطلاعات و تغییر بخش های مختلف در صفحه بدون Postback شدن آن فعال باشد یا خیر . به طور پیش فرض ، این مقدار بر روی true تنظیم شده و فعال است .
برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به نحوه استفاده از کنترل های UpdatePannel و UpdateProgress و Timer ، به بخش های آموزشی آنها بروید .
مدیریت خطاهای احتمالی در آپدیت صفحات :
چنانچه در هنگام انجام عمل به روز رسانی و آپدیت بخشی از صفحه ، خطایی رخ دهد ، به وسیله کارهای زیر در کنترل ScriptManager ، می توانید آنها را مدیریت نمایید :
    تنظیم خاصیت AsyncPostBackErrorMessage کنترل ، که تعیین کننده پیام خطایی است که به مرورگر فرستاده می شود .
    مدیریت رویداد AsyncPostBackError کنترل ScriptManager ، که در زمان بروز خطا در عمل آپدیت رخ داده و می توان کدهای مورد نظر خود را در آن قرار داد .
    تنظیم خاصیت AllowCustomErrorsRedirect کنترل ، که تعیین می کند بخش خطاهای احتمالی ( Custom Errors ) در فایل web.config سایت ، چگونه باید استفاده شوند .
ثبت کردن اسکریپت های مورد نظر در صفحه با کنترل ScriptManager :
می توانید از کنترل ScriptManager ، برای مدیریت منابع کنترل هایی که در عملیات آپدیت و به روز رسانی صفحه ، نقش دارند ، استفاده کنید . این منابع شامل اسکریپت ها ، استایل ها ، فیلدهای مخفی و ... می شوند .
مجموعه اسکریپت های ( Scripts Collection ) کنترل ScriptManager ، شامل یک شی ScriptReference برای هر اسکریپتی که در صفحه قرار دارد ، می باشد . شما می توانید به طور صریح یا برنامه نویسی شده ، اسکریپت ها را تعیین کنید .
همچنین کنترل ScriptManager ، متدهای ثبت و ارتباط دهی را اجرا می کند ، که به وسیله آنها می توانید ، اسکریپت های کلاینت و فیلدهای مخفی روی صفحه را به صورت برنامه ریزی شده ، مدیریت نمایید .
ثبت کردن وب سرویس ها :
برای ثبت یک وب سرویس که شما می خواهید از یک صفحه ASP.Net با قابلیت Ajax فعال ، آن را فراخوانی نمایید ، باید وب سرویس را با اضافه کردن آن به مجموعه Services کنترل ScriptManager ، ثبت نمایید .
چهارچوب کاری مایکروسافت ایجکس ، یک شی کلاینت را برای هر شی ServiceReference در مجموعه Services کنترل ایجاد می کنند . کلاس پروکسی و اعضای آن از کنترل ScriptManager ، به راحتی با وب سرویس ها از طریق کلاینت اسکریپت ، ارتباط برقرار می کند .
کلاس ScriptManagerProxy :
تنها یک نمونه از کنترل ScriptManager می تواند به صفحه اضافه شود . صفحه می تواند به صورت مستقیم و یا از طریق یک کامپوننت دیگر مثل یک مسترپیج این کنترل را در خود داشته باشد .
اگر یک نسخه از کنترل ScriptManager بر روی صفحه وجود داشته باشد ، ولی یک کامپوننت ترکیبی یا فرزند ، به نمونه دیگری از کنترل نیاز داشته باشد ، آنگاه کامپوننت دوم باید از کلاس ScriptManagerProxy استفاده نماید .

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین