تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

فراهم نمودن قابلیت بازیابی رمز عبور برای کاربران توسط کنترل PasswordRecovery
مقدمه :
حتما بارها برایتان اتفاق افتاده که در سایتی عضو شده اید و پس از مدتی که دوباره به آن سایت مراجعه کرده اید ، متوجه شده اید که رمز عبورتان را فراموش کرده اید .
در این موارد ، معمولا صفحه یا کنترلی به یاری شما آمده و رمز عبورتان را برایتان به ایمیل شما ارسال کرده و یا اینکه رمز جدیدی تولید نموده و آن را در اختیارتان قرار می دهد . این امکان ، یک ضرورت در سایت هایی که عضو می پذیرند ، می باشد .
اگر وب سایت یا نرم افزار وبی که طراحی نموده اید ، از سیستم عضویت ASP.Net استفاده می کند ، به راحتی می توانید با استفاده از کنترل PasswordRecovery ، کاربران خود را قادر سازید ، رمز عبور فراموش کردشان را بازیابند .
در ASP.Net ، بر حسب اینکه سیستم عضویت شما چگونه تنظیم شده باشد ، در موارد بروز مشکل ، یا رمز عبور کاربر به ایمیل وی ارسال شده و یا رمز جدیدی تولید کرده و آن را در اختیار کاربر قرار می دهد .
به صورت پیش فرض ، ASP.Net رمز عبور کاربران را با استفاده از یک مدل غیر قابل بازگشت ، کد گذاری کرده و ذخیره می کند . بنابراین امکان فرستادن رمز اولیه وجود نداشته و در موارد فراموش کردن رمز ، یک رمز جدید تولید و به کاربر ارسال می شود .
اما اگر شما سیستم عضویت وب سایت خود را به گونه ای تنظیم کرده باشید که رمز عبور کاربران را رمزنگاری نکرده و به صورت متن ساده ذخیره کند ( روشی که به هیج عنوان مورد تایید نیست ) ، امکان ارسال رمز اولیه وجود دارد .
نکته : برای اینکه سیستم شما قابلیت ارسال ایمیل جهت یادآوری رمز عبور به کاربران را داشته باشد ، بایستی بتواند از طریق سیستم SMTP ، ایمیل ارسال نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش آموزش ارسال ایمیل به وسیله SMTP بروید .
نحوه فعال کردن امکان بازیابی رمز عبور برای کاربران در صفحات ASP.Net :
    یک صفحه با نامی مثل ResetPassword.aspx را بر روی سایت خود ایجاد نمایید . توجه داشته باشید که این صفحه بایستی توسط تمامی کاربران از جمله غیر عضو و وارد شده به سایت نیز قابل دسترس باشد ( زیرا کاربری که رمز عبور خود را فراموش کرده ، نمی تواند وارد سایت شود !! ) .
    توسط کد زیر در فایل web.config سایت ، کاری می کنید که صفحه ResetPassword.aspx برای تمامی کاربران قابل دسترس باشد .

<configuration>
    <location path="ResetPassword.aspx">
       <system.web>
         <authorization>
            <allow users="?" />
         </authorization>
       </system.web>
    </location>
 
   <system.web>
     <authentication mode="Forms" >
          <forms loginUrl="UserLogin.aspx" />
     </authentication>
     <authorization>
         <deny users="?" />
     </authorization>
   </system.web>
</configuration>


یک کنترل PasswordRecovery را با کد زیر ، بر روی صفحه قرار دهید :

<asp:PasswordRecovery ID="PasswordRecovery1" Runat="server">
</asp:PasswordRecovery>


سپس کاربر از طریق این کنترل می تواند با وارد نمودن نام کاربری یا آدرس ایمیل خود ، درخواست بازیابی رمز عبور را بدهد .

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین