تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

مقدمه سرور های کنترل داده :
ASP.NET شامل مجموعه ای از کنترل های داده ( data source Controls ) است ، که به شما امکان می دهد تا به منابع مختلف اطلاعات همچون پایگاه داده های مختلف ، فایل های XML و ساير اشیای داده ای متصل شده ، از آنها اطلاعات دريافت کرده و یا اطلاعات آنها را حذف ، اضافه و یا به روز کنيد .
اين کنترل ها به طور مستقيم به منبع اطلاعاتی متصل شده و از آن اطلاعات مورد نظر را دريافت کرده و يا به آن پاس می دهند . به عبارت ديگر کنترل های داده همانند پل ارتباطی بین منبع داده و کنترل هایی که شما برای نمایش و یا ویرایش اطلاعات در صفحات ASP.NET از آنها استفاده می کنيد ، عمل کرده و باعث می شوند تا سایر کنترل ها از اطلاعات به دست آمده استفاده کنند . در واقع آنها اطلاعات را برای کنترل های ديگر فراهم می کنند و خود قادر به نمايش آنها نيستند .
همانطور که در بخش های بعد توضيح خواهيم داد ، ما در صفحات ASP.NET برای نمايش منظم اطلاعات يک پايگاه داده در قالب هايي مانند جدول یا فرم ها ، از کنترل هایی مانند GridView ، FormView و یا DetailsView استفاده می کنيم . به اين کنترل ها در اصطلاح کنترل های وب یا data-bound Controls می گوييم و اين کنترل ها امکان اتصال مستقيم به يک پايگاه داده را ندارند و بايستی از طريق يک کنترل داده ای مناسب عمل اتصال و دريافت اطلاعات را انجام دهند . در واقع کنترل های وب به کنترل های داده و به نوبت هم کنترل های داده به پايگاه داده متصل می شوند .
کنترل های داده هيچ گونه خروجی ظاهری و قابل مشاهده بر روی صفحه ندارند و فقط در بخش کد نویسی صفحه قابل دسترسی و تغيير هسنتد .
در اين بخش ما به معرفی خلاصه کنترل های داده ASP.NET که در ليست زير نمايش داده شده اند پرداخته و در بخش های آینده آنها را به طور مفصل تر شرح خواهيم داد :
    ObjectDataSource
    SqlDataSource
    AccessDataSource
    XmlDataSource
    SiteMapDataSource
معرفی کنترل های داده ASP.NET :
1 ) کنترل داده ObjectDataSource :
2 ) کنترل داده SqlDataSource :
کنترل SqlDataSource برای اتصال به يک پايگاه داده SQL Server ، OLB DB ، ACCESS و یا Oracle استفاده می شود . اين کنترل توانایی دريافت اطلاعات از منابع ذکر شده و همچنين حذف ، اضافه و یا به روز کردن اطلاعات در آنها را داراست . اين کنترل برای دريافت و ويرایش اطلاعات می تواند از دستورات مستقیم SQL که توسط کاربر و یا برنامه تعيين می شود و یا توابع آماده ( Stored Procedure ) استفاده کند . کاربر بايستی دستورات SQL لازم برای عملیات های Select , Insert , Update و یا Delete را در خواص مربوطه آنها در کنترل ، تعيين کند .
3 ) AccessDataSource :
کنترل AccessDataSource يک نسخه ويژه از کنترل SqlDataSource است که برای اتصال به يک پايگاه داده Microsoft Access طراحی شده است و توانایی ايجاد ارتباط با فایل های mdb. را داراست . همانند کنترل SqlDataSource ، شما می نوانيد دستورات صريح و مستقیمی برای اعمال مختلف اين کنترل از جمله Select , Insert , Update و ... را به زبان SQL تعيين کنید .
4 ) XmlDataSource :
کنترل XmlDataSource ، توانایی خواندن و نوشتن در فایل های XML را داراست ، بنابراين شما می توانيد از آن برای اتصال و دریافت اطلاعات و نيز به روز رسانی فایل های XML استفاده کنيد . اين کنترل در واقع تامين کننده داده از منابع XML برای کنترل هایی همچون TreeView يا Menu است که با ساختار ترتیبی و درختی که مخصوص نوع داده ای فایل های XML است ، کار می کنند .
5 ) SiteMapDataSource :
کنترل SiteMapDataSource برای کار با نقشه سايتها در ASP.NET طراحی شده است و توانایی ايجاد و دريافت اطلاعات لازم را برای عمليات پیمایش در سایت را داراست . نقشه سايت يک توصيف از کليه صفحه ها و زير صفحه های موجود در يک سايت است ، که به زبان XML طراحی می شود . اين کنترل توانایی اتصال به اين نوع فايل ها را داراست و کنترل های ديگر همانند Menu و يا TreeView می توانند از امکانات و اطلاعات فراهم شده توسط اين کنترل ، برای ايجاد منوهای ترتيبی جهت پیمایش سايت استفاده کنند .

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین