درخواست مشاوره انلاین

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

نحوه پاک کردن یک کوکی در ASP.Net- قسمت پنجاه و سوم

کوکی که بر روی کامپیوتر کاربر ایجاد و ذحیره شده را نمی توان به صورت مستقیم پاک نمود . اما می توان با تعیین یک زمان مربوط به گذشته ، برای تاریخ انقضای آن ، عملا مرورگر را مجبور کرد تا کوکی را حذف نماید .

نحوه خواندن یک کوکی در ASP.Net- قسمت پنجاه و دوم

همانطور که در بخش قبل تشریح کردیم ، کوکی یک متغیر از نوع متن است که برای نگهداری اطلاعات یک کاربر بر روی کامپیوتر و مرورگر وی ، استفاده می شود .

تعریف یک کوکی در ASP.Net- قسمت پنجاه و یکم

کوکی یک متغیر از نوع متن ( Text ) بوده که حاوی اطلاعات مختلفی می باشد . کوکی ها در برنامه های وب ، این امکان را به کاربر می دهند تا اطلاعات مورد نظر خود مثل تاریخ ویزیت یک صفحه در گذشته یا علاقه مندی هایشان درباره یک سایت را ثبت کند .

مدیریت وضعیت State در ASP.Net- قسمت پنجاه

یک برنامه وب نامعتبر و غیر قابل اطمینان است . هربار که صفحه به سرور ارسال ( Post ) می شود ، نسخه جدیدی از صفحه ساخته خواهد شد . این مسئله می تواند به معنای از بین رفتن اطلاعات موقتی صفحه و کنترل های درون آن باشد .

مدیریت وضعیت ( State ) در Asp.Net -قسمت چهل و نهم

هر بار که صفحه به سرور ارسال ( Post ) می شود ، نسخه ای جدید از آن و کلاس مربوطه ساخته می شود . در برنامه نویسی سنتی وب ، این مسئله غالبا به این معنا بود که کلیه اطلاعات مرتبط با صفحه و کنترل های آن ، در جریان رفت و برگشت به سرور از بین می رفتند .

مسترپیج و مسیرها در صفحات محتوا ASP.Net - قسمت چهل و هشتم

هنگامی که صفحه محتوا درخواست می شود ، محتویات آن با محتویات مسترپیج ادغام شده و در مسیر صفحه محتوا ، نمایش داده می شود . به عبارت دیگر صفحه مسترپیج خود به تنهایی خروجی نداشته و مسیری برای دسترسی به آن وجود ندارد . آدرس در هر لحظه ، آدرس صفحه محتوا ( Content Page ) می باشد .

عملکرد صفحات مسترپیج در هنگام اجرا ( Run Time )- چهل و هفتم

هنگامی که کد صفحه خوانده شده ، بخش اعلان یا Page @ در اولین مرحله پردازش می شود . اگر این بخش دارای خاصیت مقدار دهی شده MasterPageFile باشد ، فایل مسترپیج نیز خوانده می شود . اگر اولین باری است که صفحه درخواست می شود ، هر دو صفحه کامپایل می شوند .

صفحات محتوا و نحوه اتصال آنها به مسترپیج- قسمت چهل و ششم

صفحات محتوا ( Content Page ) ، صفحاتی هستند که هر یک شامل مطالب منحصر به فرد خود بوده و از قالب یا الگوی مسترپیج برای نمایش مطالبشان استفاده می کنند .

تعریف مسترپیج ها و کارکرد آنها در ASP.Net-قسمت چهل و پنجم

مسترپیج به طراح این امکان را می دهد تا یک صفحه یا قالب ( الگو ) پیش ساخته را برای ساخت صفحات دیگر ، طراحی نماید .

اعمال تم ها به صفحات ASP.Net به صورت برنامه ریزی شده -قسمت چهل و چهارم

 می توانید تم ها یا فایل های Skin را به صفحات یا کنترل های ASP.Net به صورت برنامه ریزی شده یا در حال اجرا ( Run Time ) اعمال نمایید .

غیر فعال کردن تم در صفحات ASP.Net- قسمت چهل و سوم

شما می توانید یک کنترل یا صفحه 8 را به گونه ای تنظیم نمایید تا تم های تعیی شده برای آن را نادیده بگیرد . این کار در زمانی مفید است که به فرض یک کنترل یا صفحه دارای قالب اختصاصی است و شما نمی خواهید تم ، آن خواص را از بین برده و خواص خود را جایگزین نماید .

اعمال تم به صفحات ASP.Net -قسمت چهل و دوم

پس از اینکه یک تم را مطابق آنچه در بخش تعیین تم برای صفحات ASP.Net اشاره شد ، ساختید ، می توانید آن را به یک صفحه تکی ASP.Net ، به کل یک وب سایت یا حتی کل پروژهای روی یک سرور ( Global ) اعمال نمایید .

تعیین تم برای صفحات ASP.Net - قسمت چهل و یکم

در ویژوال استودیو ، می توانید برای صفحات ASP.Net خود تم ( Theme ) طراحی کرده و سپس آن را به صفحات مورد نظرتان یا کل وب سایت اعمال نمایید .

کنترل Timer- قسمت چهل و یکم

کنترل Timer به صورت متناوب ، در بازه زمانی تعیین شده ، صفحه را Postback می کند . همچنین اگر این کنترل را همراه با یک کنترل UpdatePannel به کار ببرید ، می توانید قفقط بخشی از صفحه که کنترل UpdatePannel شامل آن می شود را به صورت متناوب ، به روز رسانی کنید .

کنترل UpdateProgress- قسمت چهلم

از کنترل UpdateProgress ، برای نمایش یک نمایه تصویری یا یک پیام متنی ، که میزان پیشرفت پروسه عملیات لود شدن و به روز رسانی صفحه را نشان می دهد ، استفاده می شود .

کنترل UpdatePanel- قسمت سی و نهم

کنترل UpdatePannel این امکان را به شما می دهد ، تا برنامه های وب قوی و با رابط کاربری همانند نرم افزارهای دسکتاپ بسازید . به وسیله این کنترل می توانید بخش یا بخش هایی از صفحه را که می خواهید اطلاعات آن تغییر کرده را آپدیت کرده و مانع رفرش شدن و Postback کل صفحه به سرور شوید .

کنترل ScriptManager- قسمت سی و هشتم

کنترل ScriptManager ، وظیفه مدیریت اسکریپت ها بر روی صفحات ASP.Net ای که قابلیت Ajax آنها فعال است را بر عهده دارد . به طور پیش فرض ، کنترل ScriptManager ، اسکریپت های به وقوع پیوسته متعلق به عملیات های Ajax در صفحه را ، با مجموعه سایر اسکریپت های صفحه مرتبط می کند .

مرور کلی بر کنترل های Ajax-قسمت سی و هفتم

در این بخش به معرفی کنترل های Ajax در ASP.Net که امکان اضافه کردن قابلیت های Ajax به صفحات وب را به شما می دهند ، می پردازیم .

کنترل TreeView -قسمت سی و ششم

کنترل TreeView برای نمایش اطلاعات سلسله مراتبی مثل محتویات یک کتاب یا فهرست مطالب یک سایت به شکل درخت وار استفاده می شود .

کنترل SiteMapPath -قسمت سی و پنجم

کنترل SiteMapPath یک مسیر نمایش از صفحه ابتدا تا صفحه جاری را بصورت یک لینک چند بخشی به کاربر نمایش می دهد .

کنترل Menu -قسمت سی و چهارم

از کنترل Menu ، می توانید برای ایجاد منوهای ایستاتیک و یا دینامیک در صفحات ASP.Net استفاده نمایید . منوهایی همانند لیست موضوعات در همین سایت و یا منویی از محصولات و ... .

فراهم نمودن امکان ثبت نام برای کاربران توسط کنترل CreateUserWizard- قسمت سی و سوم

پس از اینکه سیستم ویب سایت ASP.Net خود را برای ثبت نام اعضای جدید فعال و تنظیم نمودید ، به راحتی از کنترل CreateUserWizard برای فراهم نمودن رابط کاربری آسان و مطمئن ، جهت ثبت نام اعضای جدید استفاده نمایید .

کنترل PasswordRecovery-قسمت سی و دوم

حتما بارها برایتان اتفاق افتاده که در سایتی عضو شده اید و پس از مدتی که دوباره به آن سایت مراجعه کرده اید ، متوجه شده اید که رمز عبورتان را فراموش کرده اید .

کنترل ChangePassword- قسمت سی و یکم

از کنترل ChangePassword برای دادن امکان تغییر رمز عبور کاربران خود در سایت استفاده نمایید . به عبارت دیگر این کنترل ، به کاربرانی که در سایت شما قبلا ثبت نام کرده اند ، این امکان را می دهد که بنا بر میل خود و یا بر اساس مسایل امنیتی ، رمز عبور خود را عوض نمایند .

مقدمه و معرفی کنترل LoginView -قسمت سی ام

کنترل LoginView ، بر مبنای اینکه کاربری که صفحه ASP.Net را مشاهده می کند ، آیا به سایت وارد شده یا خیر ، یک نمایه ( Template ) مخصوص و تعیین شده از صفحه را به وی نمایش می دهد .

کنترل های عضویت در ASP.Net-قسمت بیست و نهم

کنترل LoginStatus ، در هر لحظه وضعیت ورود یا عدم ورود کاربر به سایت را نمایش می دهد .

کنترل LoginName-قسمت بیست و هشتم

 در سایت های که عضو هستید ، مطمئنا تا کنون توجه کرده اید که پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور و ورود به سایت ، عبارت هایی مانند ( "نام کاربر" + خوش آمدید ) یا ( "سلام + "نام کاربر" ) را مشاهده کرده اید . در صفحات ASP.Net وظیفه نمایش این نام بر عهده کنترل LoginName می باشد .

کنترل های عضویت در ASP.Net- قسمت بیست و هفتم

کنترل Login ، کنترلی است که تمام ابزارها و UI های لازم را برای شناسایی و ورود اعضای سایت در یک سایت ASP.Net فراهم می کند .

مقدمه و معرفی کنترل RequiredFieldValidator-قسمت بیست و ششم

از کنترل RequiredFieldValidator ، برای تبدیل یک کادر متن ( کنترل TextBox ) ، به یک فیلد اجباری ورود اطلاعات استفاده می شود . به عبارت دیگر به وسیله این کنترل کاربر مجبور می شود مقداری را در کادر متن مربوط به این کنترل وارد کرده و آن را خالی رها نکند .

مقدمه و معرفی کنترل GridView- قسمت بیست و پنجم

يکی از مهمترين نيازها و مسائلی در کار با داده ها در برنامه های وب با آن روبرو هستيم ، نمايش اطلاعات دريافت شده از پايگاه داده های مختلف ، در قالب جداول منظم و ساختار يافته است .

معرفی و نحوه اتصال کنترل AceessDataSource به پايگاه داده-قسمت بیست و چهارم

کنترل AceessDataSource يک کنترل سرور داده است که به طور اختصاصی برای کار با فايل های پايگاه داده Microsoft Aceess طراحی شده است . اين کنترل توانايي اتصال ، دريافت و ارسال اطلاعات به فایل های پايگاه داده Access که پسوند آنها ( .mdb ) است ، را داراست .

مقدمه و معرفی کنترل های سرور داده- قسمت بیست و سوم

ASP.NET شامل مجموعه ای از کنترل های داده ( data source Controls ) است ، که به شما امکان می دهد تا به منابع مختلف اطلاعات همچون پایگاه داده های مختلف ، فایل های XML و ساير اشیای داده ای متصل شده ، از آنها اطلاعات دريافت کرده و یا اطلاعات آنها را حذف ، اضافه و یا به روز کنيد .

مقدمه و معرفی کنترل ویزارد Wizard -قسمت بیست و دوم

یکی از نیازهای اساسی در طراحی صفحات وب پویا ، امکان تعامل با کاربر و دریافت مقادیر مورد نظر از وی برای تکمیل فرم های مثل فرم ثبت نام یا سفارش کالاست .

کنترل PlaceHolder -قسمت بیست و یکم

بوسیله این کنترل میتوانید یک ظرف یا فضای خالی در صفحه ایجاد کرد سپس در هنگام اجرای صفحه (run time) بصورت دینامیک به آن عنصر یا کنترل های را اضافه یا حذف نماید .

کنترل ListBox- قسمت بیستم

از این کنترل برای نمایش لیستی از آیتم های مورد نظر به کاربر استفاده می شود . بنابر نیاز می توان امکانی فراهم نمود تا کاربر یک یا چند آیتم را از کنترل List Box انتخاب نماید .

کنترل HiddenField- قسمت نوزدهم

از کنترل HiddenField در ASP.Net برای نگهداری و انتقال اطلاعات بدون نمایش دادن آنها در خروجی صفحه استفاده می شود .

آپلود و ارسال فایل ها به سرور با کنترل FileUpload -قسمت هجدهم

کنترل FileUpload در صفحات ASP.Net ، این امکان را به کاربران شما می دهند تا فایل های مورد نظر خود را به سرور سایت شما آپلود ( Upload ) نمایند .

کنترل ImageMap - قسمت هفدهم

از کنترل ImageMap در ASP.Net ، برای ایجاد یک عکس با نواحی مختلف قابل کلیک شدن استفاده می شود . به این نواحی تعیین شده بر روی یک عکس HotSpot می گویند ، که می تواند به صورت مستطیل ( RectangleHotSpot ) ، دایره ( CircleHotSpot ) و یا چند ضلعی ( PolygonHotSpot ) باشد .

مقدمه و معرفی کنترل Image- قسمت شانزدهم

از کنترل Image در ASP.Net می توان برای نمایش تصویر و ِیا آیکون بر روی صفحه استفاده نمود . شما می توانید عکس یا آیکون کنترل را از قبل تعیین کرده و یا به صورت دینامیک آن را در هنگام اجرای صفحه تعیین و یا تغییر دهید . همچنین می توانید خاصیت ImageUrl کنترل را به یک فیلد بانک اطلاعاتی متصل کرده تا تصویر آن از طریق اطلاعات موجود در پایگاه داده تعیین شود .

معرفی کنترل Label- قسمت پانزدهم

کنترل Label ، به طور کلی برای نمایش متن در صفحات ASP.NET به کار می رود . از کنترل Label می توان در موارد زیر استفاده کرد :
    نمایش متن و نوشته در صفحات ASP.Net .
    تنظیم و تغییر متن مورد نظر به صورت برنامه ریزی شده در هنگام اجرای صفحات ASP.Net .
    اتصال کنترل Label به یک بانک اطلاعاتی و نمایش پویا و Run Time اطلاعات فیلد های متنی .
    قرار دادن کنترل Label به عنوان Caption برای سایر کنترل های ASP.Net .

مقدمه و معرفی کنترل AdRotator- قسمت چهاردهم

کنترل AdRotator در ASP.Net برای نمایش یک عکس به صورت رندم استفاده می شود . عکس نمایش داده شده توسط این کنترل از مجموعه ای از عکس ها که قبلا توسط کاربر تعیین شده ، به صورت تصادفی انتخاب شده و نمایش داده می شود .

Cross-Page Postingدر صفحات ASP.Net-قسمت سیزدهم

به طور پیش فرض ، کنترل هایی که باعث Postback صفحه می شوند ، صفحه را به خودش ارسال می کنند . این روند بخشی از سیکل طبیعی صفحات ASP.Net در هنگام ارسال و دریافت اطلاعات است .

ارسال ( Post ) یک صفحه به صفحه ای دیگر در ASP.Net- قسمت دوازدهم

به طور پیش فرض ، کنترل هایی مثل Button که باعث Post Back شدن صفحه می شوند ، صفحه را پس از Post Back ، دوباره به خودش بر می گردانند .

انتقال کاربر به یک صفحه دیگر در ASP.Net- قسمت یازدهم

ممکن است بخواهید کاربر را از یک صفحه به یک صفحه دیگر ASP.Net انتقال دهید . این کار در هنگام کار با فرم های چند صفحه ای و یا نیاز به رفتن به صفحه ای دیگر پس از انجام یک عملیات ، مورد استفاده قرار می گیرد .

راهکار شماره 1 : ایجاد یک صفحه جدید ASP.Net در ویژوال استودیو- قسمت دهم

راهکار شماره 1 شما را با محیط کلی طراحی وب در نرم افزارهای Microsoft Visual Studio 2010 و Microsoft Visual Web Developer آشنا می سازد . در این راهکار شما نحوه ساخت یک صفحه ساده ASP.Net را فرا گرفته و خواهید آموخت چگونه کنترل ها و کدهای مورد نظر خود را به یک صفحه جدید ASP.Net اضافه نمایید .

بررسی مدل های کد نویسی در صفحات ASP.Net-قسمت نهم

در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع مدل های کد نویسی در صفحات ASP.Net آشنا سازیم .

مرور کلی بر ساختار دستوری ( Syntax ) صفحات ASP.Net-قسمت هشتم

صفحات ASP.Net به روشی مشابه صفحات استاتیک HTML ساخته می شوند ( صفحاتی که کدهای قابل اجرا بر روی سرور ندارند ) ، اما دارای المنت ها و اجزای اضافه ای هستند که باعث می شوند تا سرور سایت در هنگام اجرا آنها را شناسایی کرده و به زبان ASP.Net کامپایل و اجرا کند .

مرور کلی بر صفحات ASP.Net-قسمت هفتم

از صفحات ASP.Net به عنوان رابط کاربری و خروجی ارائه شده به کاربر در برنامه نویسی NET. استفاده می شود . صفحات ASP.Net اطلاعات صفحات وب را در هر مرورگر یا برنامه کلاینت ساید ( سمت مشتری ) به کاربر ارائه می دهند .

بخش کار با صفحات ASP.Net- قسمت ششم

صفحات ASP.Net رابط کاربری برنامه های تحت وب هستند . کاربران از طریق این صفحات وارد سایت شما شده و با آن ارتباط برقرار می کنند .
در این بخش قصد داریم تا شما را با نحوه کار صفحات ASP.Net و نحوه ایجاد و ویرایش آنها آشنا سازیم .

آموزش ASP قسمت پنجم

کنترل AdRotator در ASP.Net برای نمایش یک عکس به صورت رندم استفاده می شود. عکس نمایش داده شده توسط این کنترل از مجموعه ای از عکس ها که قبلا توسط کاربر تعیین شده، به صورت تصادفی انتخاب شده و نمایش داده می شود.

آموزش ASP قسمت چهارم

ممکن است بخواهید کاربر را از یک صفحه به یک صفحه دیگر ASP.Net انتقال دهید. این کار در هنگام کار با فرم های چند صفحه ای و یا نیاز به رفتن به صفحه ای دیگر پس از انجام یک عملیات ، مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش ASP قسمت سوم

راهکار شماره 1 شما را با محیط کلی طراحی وب در نرم افزارهای Microsoft Visual Studio 2010 و Microsoft Visual Web Developer آشنا می سازد . در این راهکار شما نحوه ساخت یک صفحه ساده ASP.Net را فرا گرفته و خواهید آموخت چگونه کنترل ها و کدهای مورد نظر خود را به یک صفحه جدید ASP.Net اضافه نمایید.

آموزش ASP قسمت دوم

در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع مدل های کد نویسی در صفحات ASP.Net آشنا سازیم.

 

آموزش ASP قسمت اول

صفحات ASP.Net به روشی مشابه صفحات استاتیک HTML ساخته می شوند ( صفحاتی که کدهای قابل اجرا بر روی سرور ندارند ) ، اما دارای المنت ها و اجزای اضافه ای هستند که باعث می شوند تا سرور سایت در هنگام اجرا آنها را شناسایی کرده و به زبان ASP.Net کامپایل و اجرا کند .

سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استان گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, تکنولوژی, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین