تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 گاهی اوقات ممکن است با خطاهایی در مورد کلاس R (فایل R.java) در پروژه اندروید روبرو شویم که تنها راه حل آن، بازتولید (regenerate) کلاس R باشد. بنابراین باید برای رفع خطا، کلاس R را دوباره بسازیم. یا اینکه به هر دلیلی، کلاس R حذف شده است و بنابراین نیاز داریم دوباره آن را بسازیم.

قبل از هر چیز، تذکر بدهم که گاهی استفاده از گزینه Clean در برنامه eclipse ، باعث حذف کامل فایل R.java می شود و برای دوباره ساختن آن، نیاز به برطرف کردن تعدادی خطا می باشد. بنابراین ابتدا از کل پروژه اندروید خود، یک کپی در محلی امن ذخیره کنید تا در صورت برخورد با این مشکل و عدم موفقیت در بازتولید فایل R.java ، آن نسخه اصلی را به درون برنامه eclipse ، وارد (import) کنید. اکنون در ادامه می خواهیم که مراحل بازتولید فایل R.java را شرح بدهیم.

برای بازتولید کلاس R ، چند مرحله را باید انجام بدهید. ابتدا چک کنید که آیا کد زیر در ابتدای کدها وجود دارد یا خیر (در ابتدای کدهای Activity و ...) :


import android.R;
اگر وجود دارد، باید آن را حذف کنید.

سپس باید چک کنیم که در پنجره Problems هیچ خطایی نمایش داده نشده باشد، اگر خطایی وجود دارد، باید آنها را برطرف کنیم (خطاهای مربوط به فایل های xml)(البته برخی خطاها موثر نیستند و ابتدا می توانید بدون برطرف کردن خطاها سایر مراحل را انجام بدهید، اگر فایل R.java ساخته نشد، آنگاه خطاها را برطرف کنید). مثلا عبارت های ایجاد کننده خطا که مربوط به فایل های xml هستند را می توانید به طور موقت، تبدیل به توضیح (comment) کنید. اگر پنجره Problems در برنامه eclipse نمایش داده نشده است، از منوی Window ، گزینه Show view و سپس گزینه Problems را انتخاب کنید تا پنجره Problems نمایش داده شود.

سپس باید در برنامه eclipse ، از منوی Project ، گزینه Clean را انتخاب کنیم

گاهی دیده می شود که برخی از فایل هایی که در زیرمجموعه پوشه res و یا زیرپوشه های آن قرار می گیرند، ممکن است در بازتولید فایل R.java ، اختلال ایجاد کنند و این فایل ساخته نشود. مثلا ممکن است فایلی با نام MyFile.png را شما در پوشه بندی پروژه کپی کنید و برنامه eclipse خطا بدهد و اعلام کند که نام فایل صحیح نیست و با تغییر نام به my_file.png ممکن است دیگر خطا ندهد. بنابراین اینگونه موارد نیز گاهی به وجود می آید و به آنها نیز توجه داشته باشید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین